Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
10 Ocak 2020 ( 87 izlenme )
Reklamlar

Saray’daki görevinden ayrılan Adnan Tanrıverdi, İstanbul’un başkent Arapça’nın resmi dil olmasını da istemiş!


Bu iddiayı İYİ Parti Milletvekili Yasin Öztürk Meclis gündemine taşıdı. Öztürk, Adnan Tanrıverdi’nin başkanı olduğu ASSAM’ın İslam ülkelerini bir araya toplamak üzere ASRİKA Projesi üzerinde çalıştığını savundu.
Görevinden istifa eden Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Adnan Tanrıverdi'nin, İslam devletlerini bir araya toplamak üzere “ASRİKA (Asya- Afrika) Projesi” adlı bir çalışma yürüttüğü bildirildi. İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk TBMM'ye verdiği soru önergesinde, Tanrıverdi'nin Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırma Derneği (ASSAM) tarafından, İslam Birliği Kongrelerinin toplandığını hatırlattı.

Yasin Öztürk

ASRİKA KONFEDERASYONU

Bu oluşumun ilk kongresinde İslam Ülkeleri Konfederasyonu'nun Anayasa modelinin hazırlandığını kaydeden Öztürk, başkentin İstanbul, resmi dilin Arapça olarak deklare edildiğini savundu. İslam Birliği Kongresi'nin 3'üncüsünün 19-20 Aralık 2019'da İstanbul'da yapıldığını kaydeden Öztürk, Üsküdar ve Dumlupınar üniversiteleri ile Diyanet, THY, MKEK, ASELSAN, TAİ, HAVELSAN, Bursa, Bahçelievler, Beyoğlu, Esenler, Sancaktepe ve Sultangazi belediyelerinin destek verdiğini dile getirdi. Öztürk “İçişleri bu toplantıyı araştırmış mıdır?” diye sordu.

Saray’daki görevinden ayrılan Adnan Tanrıverdi… İstanbul’un başkent Arapça’nın resmi dil olmasını da istemiş

Adnan Tanrıverdi

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/saraydaki-gorevinden-ayrilan-adnan-tanriverdi-istanbulun-baskent-arapcanin-resmi-dil-olmasini-da-istemis-5559740/?fbclid=IwAR3_xBorqDyUYEBuWIWRqIrBaiee9XpHcZ4J0Sw-CmaJrHg09nFOCEMNBkM

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Üçüncü Köprü Çinlilere satılıyor! "Berat Albayrak bir süredir resepsiyonlara, toplantılara katılmıyor" 'Erdoğan; oyundur, yalandır, aldatmadır, tuzaktır, komplodur, riyadır, ihanettir' Kadıköy'de '155'i ararız' tehditlerine rağmen izinsiz asılan AKP bayrakları indirildi !