Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
06 Eylül 2018 ( 965 izlenme )
Reklamlar

Şarbon alarmı: Bir ilde daha karantina kararı!

Ankara Gölbaşı, İstanbul Silivri ve Bakırköy ilçelerinde tespit edilen şarbon hastalığı, Bitlis Güroymak’ta da 81 hayvanın ölümüne neden oldu. İlçede şarbon karantinası var.


Kurban Bayramı sonrası ortaya çıkan şarbon vakaları, Bitlis’te de görüldü. Güroymak ilçesine bağlı Günkırı beldesinde meydana gelen şarbon vakasında, bir hafta içerisinde 81 büyükbaş hayvan öldü. İlçe karantina altına alındı.

Bitlis Güroymak ilçesine bağlı Günkırı beldesindeki yetkililerden alınan bilgiye göre, Güroymak ilçesinin Günkırı beldesinde görülen şarbon vakasında, bir hafta içinde 81 büyükbaş hayvan öldü.

Beldede bulunan bütün büyükbaş hayvanlara aşı yapılırken, şarbonun beldeye yakın yerlere sıçramaması için ilçe ve köylerinde bulunan tüm büyükbaş hayvanlara da aşı yapılacağı belirtildi.

Ayrıca karantina altına alınan ilçede, hayvan giriş ve çıkışları jandarma kontrolünde yapılıyor. Meralarda hayvan otlatma yasaklanırken, ilçede et ve süt ürünlerinin satışı yasaklandı.

https://www.siyasetcafe.com/sarbon-alarmi-bir-ilde-daha-karantina-karari-39880h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İşsizlik oranı kasımda yüzde 10.3 oldu Abdullah Gül’ün akrabasının inşaat firması konkordato ilan etti! Bir Erdoğan klasiği ! 23 saatte çark etti ! YSK'daki o dört üyeye dikkat!