Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
14 Kasım 2019 ( 121 izlenme )
Reklamlar

Seçilemeyen AKP'lilere bol maaşlı yeni koltuk!


AKP'den belediye başkanı adayı olup kaybedenler bir bir koltuklara yerleştiriliyor


31 Mart Yerel Seçimleri'nde AKP'den belediye başkan adayı olan ancak seçimi kaybeden ya da aday gösterilmeyen bazı isimlerin bakan yardımcısı ve AKP'li başkanlara danışman yapıldığı ortaya çıktı.

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, 31 Mart'ta AKP'nin Bolu belediye başkan adayı olan Fatih Metin, CHP adayı karşısında kaybetti. Metin, seçim sonrası Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcılığı'na atandı.

AKP'nin İstanbul Kadıköy Belediye Başkan adayı Özgül Özkan Yavuz da seçimi kaybettikten sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcılığı'na getirildi.

AKP'den iki dönem İstanbul Beyoğlu Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Ahmet Misbah Demircan, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde partisi tarafından aday gösterilmedi. Seçim sonrası ise Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı oldu.

Eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı olan ve 31 Mart'ta AKP'den Büyükçekmece adayı gösterilip seçilemeyen Mevlüt Uysal da mayıs ayında Halkbank Yönetim Kurulu üyeliğine atandı.

Milas Belediye Başkanlığı'nı kaybeden AKP'li Barış Saylak ise Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü oldu.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı AKP'li Burhan Sakallı, seçimi kaybetti ama Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler'e danışmanı oldu.

Yerel seçimde Adapazarı Belediye Başkan aday adayı gösterilen AKP'li eski Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Sakarya Büyükşehir Belediyesi genel sekreterliği koltuğuna oturdu.

Bayburt İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne ise eski AKP Bayburt Demirözü Belediye Başkanı olan ve son seçimde aday gösterilmeyen Selami Ersen atandı.

AKP'den Araban Belediye Başkan aday adayı olan Gökmen Gökçek de aday gösterilmedi ama Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'ne Strateji Geliştirme Daire Başkanı oldu.

https://www.birgun.net/haber/akp-den-belediye-baskani-adayi-olup-kaybedenler-bir-bir-koltuklara-yerlestiriliyor-276308

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kayıp yüzlerce milyonun sahibi 15 Temmuz gazileri sokağa çıkıyor! Kılıçdaroğlu'na 'Ulan' diyen Ethem Sancak'a Barış Yarkadaş ve Eren Erdem'den tarihi kapak ! Büyükelçilerden ortak duyuru: Kanal İstanbul beka sorununa yol açar Temmuz ayı zam oranı belli oldu! Memur ve emekli ne kadar zam alacak?