Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
06 Nisan 2019 ( 59 izlenme )
Reklamlar

Seçim bitti ilçe karıştı: AKP’lilerle BBP’liler arasında olay çıktı!


Seçimler bitti ancak gerilim bitmedi. Konya, Taşkent’te AKP’liler ile BBP’liler arasında olaylar çıktı. Evler basıldı, camlar kırıldı. İddiaya göre; olaylarda 16 yaşındaki bir çocuğun başına silah dayadılar, aynı yaştaki bir kız çocuğu ise gözaltına alınıp anne ve babasından haber verilmeden karakola götürüldü. Bölgede yeni bir olayın yaşanmaması için jandarma mahalle girişinde 24 saat nöbet tutmaya başlarken valiliğin açıklamasına göre Taşkent İlçe Jandarma Komutanı soruşturma tamamlanana kadar görevden alınarak izne çıkarıldı. Adli mercilere intikal eden olayla ilgili çok sayıda şikâyet dilekçesi bulunuyor.31 Mart mahalli idareler seçimleri öncesinde başlayan siyasi gerginlik seçimlerin bitmesinin ardından da devam etti. Kentlere nazaran vatandaşın akrabalık ilişkilerinin daha yakın olduğu kırsal kesimlerde meydana gelen siyasi kutuplaşma ailelerin dahi arasını açtı. Konya'nın Taşkent ilçesindeki seçimde AKP adayı Osman Arı 2 bin 652 oy, BBP adayı Ali Beki Özçölmekci ise 2 bin 365 oy aldı ve Arı belediye başkanlığını kazandı. Ancak Taşkent'e bağlı Balcılar mahallesinde seçim öncesinde başlayan gergin seçim sonrasında da devam etti.

Seçim bitti ilçe karıştı: AKP’lilerle BBP’liler arasında olay çıktı

Taşkent'e bağlı Balcılar mahallesinde yaşanan gerginlikte ev ve iş yerleri taşlandı, camlar kırıldı. Çok sayıda ev ve iş yerinin zarar gördüğü olaylara Taşkent İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler müdahale etti. Jandarma ilçede 24 saate nöbet tutmaya başladı.

Olaylar sırasında bazı evlerin camları kırıldı

16 YAŞINDAKİ KIZ ÇOCUĞUNA GÖZALTI İDDİASI

İlçede yaşanan olaylar sonrasında 16 yaşındaki S.D., isimli kız çocuğu tek başına karakola götürüldüğünü, kendisine sözlü sataşanlar kişilerin karakolda anne ve babasına biber gazı ile müdahale eden Jandarma personelini evlerinde ağırladığını ileri sürdü. Gözaltına alınmak istenen öğrenci S.D.'nin annesi Mukaddes D. ve babası Mehmet D. ise, “Bir anne ve babanın haberi olmadan 18 yaşındaki çocuğu almak ne demek. Taşkent'in askerini istemiyoruz Balcılar'da. Buraya bakacaksa Hadim baksın. Hepsinin arkadaşı var kolluyor” ifadelerini kullandı.

Jandarma mahallede güvenlik önlemi aldı

16 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA BAŞINA SİLAH DOĞRULTULDU İDDİASI

Hadim Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulunan İmam Hatip Lisesi öğrencisi E. K., kendilerini okula götürüp getiren servis şoförü tarafından başına silah dayandığını ve olay yerine jandarmanın gelmesiyle silahın yok edildiğini ileri sürerek, “Buna rağmen ailemi, abilerimi jandarma toplayarak araca bindirdiler. Karşı taraftan bize bu muameleleri yapan herhangi bir kişiye herhangi bir işlem yapmadılar” ifadelerini kullandı.

E.K.'nin ağabeyi Ümmet K., her iki taraftan kişilerin alınması ile olayın sakinleştiğini belirtirken annesi Nurten K. ve Ali K. ise, çocuklarının kurtardıklarını belirterek yaşanan olayların siyasetten kaynaklandığını, bir başka parti kazanırsa belediye çalışanlarının işsiz kalacağından korktuklarını söyledi.

JANDARMA KOMUTANI GÖRENDEN ALINDI

AKP ve BBP adaylarının seçim yarışının önde götürdüğü Taşkent'te, seçimden önce başlayan ve daha sonra da devam eden olayların ardından Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, İl Jandarma Komutanlığı'ndan bilgi aldı. Taşkent İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler, Balcılar mahallesi girişinde konuşlanarak 24 saat nöbete başladı. Valiliğin açıklamasına göre Taşkent İlçe Jandarma Komutanı soruşturma tamamlanana kadar görevden alınarak izne çıkarıldı. Adli mercilere intikal eden olayla ilgili çok sayıda şikayet dilekçesi bulunuyor.

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/secim-bitti-ilce-karisti-akplilerle-bbpliler-arasinda-olay-cikti-4320812/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yap-İşlet- ZAM! Göcek Tüneli’ne zam geldi! Yandaş Nevzat Çiçek'ten al haberi 'Erdoğan'a yakın 283 kişinin ABD'ye girişi yasaklanabilir !' Abdüllatif Şener, AKP'nin başkanlık için en önemli gerekçesini tek soruyla çürüttü ! Akaryakıt fiyatlarına zam geldi!