Home
03 Nisan 2022 ( 24 izlenme )
Reklamlar

Seçim kanunu görüşülürken AKP’li vekiller maç izlemiş!


Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda  Cumhur İttifakı'nın seçim kanununda değişiklik teklifi görüşmelerine AKP'li milletvekillerinin katılımının az olduğu söylenmişti. AKP'li Ramazan Can yapılan eleştirilere, "Milli maç var, dışarıda milli maç izliyorlar" cevabını verdi.

Gazete Duvar'ın "Duvar Arkası" bölümünde, "Geçtiğimiz haftanın en önemli siyasi gündem başlığı Meclis Genel Kurulu’nda görüşülen seçim kanununda değişiklik teklifi oldu. 

Tüm siyasi partileri yakından takip ettiği görüşmeler, iktidar cephesinde beklenen ilgiyi göremedi. 

3 gün süren görüşmelerde AKP ve MHP’li milletvekillerinin katılımı yüksek değildi.

CHP İstanbul Milletvekili, anayasa hukukçusu İbrahim Kaboğlu konuşmasında AK Parti sıralarındaki milletvekillerinin yüzde 510’u bulmadığını söyleyerek “Sahiplenmiyorsunuz, inanmıyorsunuz çünkü bunun Türkiye'nin hayrına olduğuna, Türkiye demokrasisini geliştirici bir yasa önerisi olduğuna inanmıyorsunuz demek ki. İnansaydınız bu sıralar bu şekilde bomboş olmazdı” dedi. 

Kaboğlu’nun sözlerine AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can ise “Milli maç var, dışarıda milli maç izliyorlar” yanıtını verdi. 

Kanun görüşmeleri sırasında iktidar vekillerinin kuliste maç izlediği Can’ın bu sözleriyle Meclis tutanaklarına da geçmiş oldu." ifadesi kullanıldı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yumurta fiyatları 2 liraya yaklaştı! 22 yıldır yıkanmayan adam sağlık kontrolünden geçti! Sonuç çok ilginç Sağlık Bakanlığı, binlerce kutu ilaç gönderdiğini önce yalanladı sonra itiraf etti! CHP’li Belediye’den işçilere rekor zam! Yüzde 100’e yakın zam yapıldı!