Anasayfa
10 Nisan 2019 ( 792 izlenme )
Reklamlar

'Seçmen kaydırma işini AKP'li Mevlüt Uysal yaptı'


CHP'li vekil Özgür Karabat, Büyükçekmece'deki seçmen kaydırmalarını AKP'nin adayı Mevlüt Uysal'ın yaptığını iddia etti.


Büyükçekmece'de CHP'li Hasan Akgün mazbatasını aldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oylar sayılıyorken Büyükçekmece için AKP sahte seçmen iddialarını ortaya attı.

CHP'li vekil Özgür Karabat, Büyükçekmece'deki seçmen kaydırmalarını AKP'nin adayı Mevlüt Uysal'ın yaptığını söyledi. İşte Karabat'ın sosyal medyadaki paylaşımları:

"1 Kamuoyunda #Büyükçekmece üzerinden İstanbul seçimlerinin iptal edilmesi için algı yaratılmaya çalışıyor

Kanunen seçmen listeleri Ocak ayında kesinleştiği için bunlara artık itiraz edilmesinin hiçbir hukuki temeli yok.

2 Büyükçekmece'de olan seçmen hareketlerinde dikkat çeken hareketler ve isimler söz konusu.

Mesela #Büyükçekmece'ye Fatih'ten ve Başakşehir'den gelen seçmenler söz konusu. Bu seçmenler arasında AKP'ye yakın isimler var.

3 Seçmen listelerinin askıya çıktığı 4 Ocak 2019 tarihinde Büyükçekmece seçmen listelerine Nurettin Ertemel, Hüseyin Sevim ve Kaan Şahin gibi isimler eklendi.

Bu isimler geçmişte Mevlüt Uysal'ın da yönetimin de yer aldığı Sıcak Yuva Vakfı'nın hala yönetiminde bulunan isimler!

4 Bu isimler Mevlüt Uysal Başakşehir Belediye Başkanı iken biri belediye başkan yardımcısı, diğeri Başakşehir Spor Yönetim Kurulu Üyesi, diğeri de Fatih'te Kızılay Yönetim Kurulu üyesi. İsimlere internetten araştırıldığında rahatlıkla bu bilgi teyit edilebilir.

5 Mevlüt Uysal'a bu kadar yakın olan isimler, ne hikmetse 4 Ocak 2019 tarihinde Büyükçekmece’de aynı adrese taşınmışlar. Söz konusu adreste kayıtlı 11 seçmen görünüyor! Birisi Bakırköy’den, biri Başakşehir’den diğeri de Fatih’ten gelmiş görünüyor.

6 Bizlerin seçmen hareketlerini takip etmeyeceğimizi düşünmüş olacaklar ki aynı adrese böylesi isimleri yığmakta sakınca görmemişler. "Kişi, kendinden bilir işi" diye bir söz var CHP'yi seçmen taşımakla itham edenlerin neden bu kadar gürültü çıkardıkları daha iyi anlaşılıyor.

7 CHP'yi seçmen taşımakla itham eden AKP'nin başkan adayı, aslında kendisi seçmen taşımış. Yaptıkları kanunsuz eylem üzerinden kazandığımız belediye başkanlığını gölgelemeye çalışıyorlar. Böylece AKP, bugüne kadar yaptığı bütün hileleri aslında ağzından kaçırmış oluyor!


Özgür KARABAT @OzgurKarabatCHP

SEÇMEN KAYDIRMA İŞİNİ AKP'li MEVLÜT UYSAL YAPTI 1 Kamuoyunda #Büyükçekmece üzerinden İstanbul seçimlerinin iptal edilmesi için algı yaratılmaya çalışıyor Kanunen seçmen listeleri Ocak ayında kesinleştiği için bunlara artık itiraz edilmesinin hiçbir hukuki temeli yok

53 yanıt838 retweet1.825 beğenme
 
 
 


  1. 2 Büyükçekmece'de olan seçmen hareketlerinde dikkat çeken hareketler ve isimler söz konusu. Mesela #Büyükçekmece'ye Fatih'ten ve Başakşehir'den gelen seçmenler söz konusu. Bu seçmenler arasında AKP'ye yakın isimler var.

   10 yanıt310 retweet784 beğenme
    
    
    
  1. 3 Seçmen listelerinin askıya çıktığı 4 Ocak 2019 tarihinde Büyükçekmece seçmen listelerine Nurettin Ertemel, Hüseyin Sevim ve Kaan Şahin gibi isimler eklendi. Bu isimler geçmişte Mevlüt Uysal'ın da yönetimin de yer aldığı Sıcak Yuva Vakfı'nın hala yönetiminde bulunan isimler!

   17 yanıt482 retweet1.091 beğenme
    
    
    
  1. 4 Bu isimler Mevlüt Uysal Başakşehir Belediye Başkanı iken biri belediye başkan yardımcısı, diğeri Başakşehir Spor Yönetim Kurulu Üyesi, diğeri de Fatih'te Kızılay Yönetim Kurulu üyesi. İsimlere internetten araştırıldığında rahatlıkla bu bilgi teyit edilebilir.

   11 yanıt266 retweet582 beğenme
    
    
    
  1. 5 Mevlüt Uysal'a bu kadar yakın olan isimler, ne hikmetse 4 Ocak 2019 tarihinde Büyükçekmece’de aynı adrese taşınmışlar. Söz konusu adreste kayıtlı 11 seçmen görünüyor! Birisi Bakırköy’den, biri Başakşehir’den diğeri de Fatih’ten gelmiş görünüyor.

   12 yanıt308 retweet643 beğenme
    
    
    
  1. Yeni sohbet
  2. 6 Bizlerin seçmen hareketlerini takip etmeyeceğimizi düşünmüş olacaklar ki aynı adrese böylesi isimleri yığmakta sakınca görmemişler. "Kişi, kendinden bilir işi" diye bir söz var CHP'yi seçmen taşımakla itham edenlerin neden bu kadar gürültü çıkardıkları daha iyi anlaşılıyor

   15 yanıt274 retweet753 beğenme
    
    
    
  3. Yeni sohbet
  4. 7 CHP'yi seçmen taşımakla itham eden AKP'nin başkan adayı, aslında kendisi seçmen taşımış. Yaptıkları kanunsuz eylem üzerinden kazandığımız belediye başkanlığını gölgelemeye çalışıyorlar. Böylece AKP, bugüne kadar yaptığı bütün hileleri aslında ağzından kaçırmış oluyor!

   17 yanıt262 retweet670 beğenme
    
    
    

https://halktv.com.tr/yerelsecim2019/secmenkaydirmaisiniakplimevlutuysalyapti390277h

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan'ı kapıda 2 dakika bekleten Putin'in, Esad'ı dış kapıda ayakta karşıladığı ortaya çıktı ! Herkes başka yorumladı Yılmaz Özdil başka: Sedat Peker'in attığı 25 twette saklanmış gizli mesajı açıkladı Vali'den korkutan uyarı! "Vakalar patladı" Sağlık Bakanlığı açıkladı: 922 yeni vaka tespit edilirken, 3 kişi hayatını kaybetti, 1105 kişi sağlığına kavuştu!