Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
07 Nisan 2019 ( 144 izlenme )
Reklamlar

‘Seçmenlerin evlerine gidilip fotoğrafları çekiliyor’


CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek yerel seçimlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek Seçim Koordinasyon Merkezi’nde basın toplantısı gerçekleştirdi.

Muharrem Erkek’in açıklaması şöyle oldu:

Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki oy farkı 17 bin 110. Bu sayı artabilir eksilebilir ama sonucu değiştirmez.

Bu arada daha önce demokrasi tarihimizde olmayan olayları yaşıyoruz. Vahim bir tablo söz konusu. Büyükçekmece’de belediye başkan adayımız Hasan Akgün 4 bin oy farkla kazandı ve mazbatasını aldı. Şimdi Büyükçekmece seçmenler üzerinde baskı yapılıyor. Seçmenlerin evlerine gidilip fotoğrafları çekiliyor.

Sayın Hasan Akgün mazbatasını 3 Nisan günü almasına rağmen 1 saat önce sayım tekrar başladı. Ama buradan İçişleri ve Adalet Bakanlarını uyarıyoruz. Milli iradeyi masada gasp etmek istiyorlarsa beyhude bir çabadır.

Ekrem İmamoğlu’na diyorlar ki: “Siz hangi hakla kendinizi Büyükşehir belediye başkanı olarak ifade ediyorsunuz?” Hangi hakla? Tabi ki kanundan doğan hakla ve milli iradeyle.

Son olarak çağrımız lütfen herkes demokrat olsun. Ekrem İmamoğlu’nun dediği gibi 16 milyon kazandı. Sayın Binali Yıldırım’da Ekrem İmamoğlu’nu tebrik etsin çünkü o da kazandı.

‘EVLERE GİRİLİYOR’

CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan “Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı devrede. Seçim Kurulu’ndaki seçmen listelerini topluyorlar, evlere giriyorlar” dedi.

https://www.abcgazetesi.com/secmenlerin-evlerine-gidilip-fotograflari-cekiliyor-7518

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dr. Ergin Koçyıldırım, Bakan Koca’nın açıklamasını yalanladı: ABD’de Türk test kiti yok! AKP'li Bursa Belediyesi'nin borcu dudak uçuklatıyor! ABD saldırısında İncirlik Üssü de kullanıldı mı? Anketler için çarpıcı iddia: AKP’yi hareretle savunan insanların Erdoğan’a bakışı değişti