Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
08 Temmuz 2019 ( 24 izlenme )
Reklamlar

Şıradan sonra SPA skandalı!


35 milyon lira borçlu Besni Belediyesi’nin AKP’li eski Belediye Başkanı Öztürk ve belediye meclis üyelerinin, ‘eğitim semineri’ adı altında 5 yıldızlı otellerde konakladıkları, 17 bin 821 TL liralık faturayı da belediyeye ödettikleri ortaya çıktı.
Adıyaman'ın Besni İlçesi'nin 35 milyon lira borçlu belediyesinde, eski Belediye Başkanı İbrahim Öztürk ve belediye meclis üyelerinin, bazı dernek ve vakıflarca organize edilen ‘eğitim seminerine katılma' gerekçesiyle Antalya ve Kıbrıs'ta 5 yıldızlı otellerde konakladıkları, faturayı da belediyeye ödettikleri ortaya çıktı. İçişleri Bakanlığı'nın 2018 Denetim Raporu'nda, 5 yıldızlı saltanatın belediyeye faturasının, 17 bin 821 TL olduğu açıklandı. Raporda, şu ifadelere yer verildi:

İZİN BELGESİ ORTADA YOK

“Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü'nden seminerin düzenlenmesine ilişkin izin alındığına dair belge bulunmadığı halde Belediye Başkanı ve belediye personeline ait seminer bedeli olan toplam 17 bin 821 TL'nin belediye bütçesinden ödenmesi sonucu oluşan kamu zararının ilgililerden tahsil edilmesi, aksi halde ödeme emri belgelerinde imzası bulunan gerçekleştirme görevlisi, muhasebe yetkilisi ve harcama yetkilisi hesabına kamu zararından doğan alacak olarak kayıt hükümlerine göre tahsil edilmesi sağlanmalıdır.”

Bu lükse 17 bin lira harcamışlar

SPA, Latincede, “Su ile gelen sağlık” anlamına gelen ‘Selus Per Aqua'nın kısaltması. AKP'li yöneticilerin ‘eğitim semineri' adı altında katıldığı konaklamalar, KKTC, Antalya ve Afyonkarahisar'daki SPA'sı ile ünlü 5 yıldızlı otellerde gerçekleşmiş.

https://www.sozcu.com.tr/2019/ekonomi/siradan-sonra-spa-skandali-5217817/?fbclid=IwAR0UsGirqV7ewt8SdKkV86H2gk-OaU_CMc4STtrUr4UucOAzjyrqGsLnqMA

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP'li başkan makam aracını bıraktı! Belediye bakın kaç milyon kâr etti! Bakanlıklardaki bazı bürokratların çift maaş aldığı iddiasına Bakan cevap verdi İstanbul’un gizli kayyumu Erdoğan! Abdüllatif Şener, Erdoğan'ın Fethullah Gülen ziyaretine beraber gittiği isimleri açıkladı!