Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
14 Mart 2019 ( 59 izlenme )
Reklamlar

Siyasi sömürü ilkokullara kadar indi: Cumhur İttifakı’nın adayı okulda oy istedi!


AKP’li belediye başkan adaylarının ardından şimdi de MHP’nin adayları “yasak” olmasına rağmen okullarda seçim propagandası yapmaya başladı. Cumhur İttifakı’nın MHP’li Pınarbaşı Belediye Başkan Adayı Memduh Uzunoğlu ilk öğretim okuluna girdi, öğretmenler odasında propaganda yaptı.


AKP ve MHP, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’nin, “Okullarda siyasi propaganda yürütülemez” maddesini hiçe sayarak okullarda seçim çalışmasına devam ediyor. Liseleri, öğretmen evlerini ve camileri seçim çalışmaları için kullanan Cumhur İttifakı adayları seçim propagandasını ilkokullara kadar indirdi.

Cumhur İttifakı’nın Kayseri PınarbaşıBelediye Başkan Adayı MHP’li Memduh Uzunoğlu, aday olduğu ilçedeki Gümüşgün İlk ve Ortaöğretim Okulu ile Atatürk İlk ve Ortaöğretim Okulu’nda propaganda yaptı. Uzunoğlu, oy istemek için ilçedeki iki ilköğretim okulunu ziyaret etti. 

İttifakın MHP’li Belediye Başkan Adayı Memduh Ziyaretler, MHP Pınarbaşı İlçe Başkanı Onur Özkan’ın sosyal medya hesabından da paylaşıldı.

ÖĞRETMENLER ODASINDA PROPAGANDA

Pınarbaşı’nın MHP’li Belediye Başkan Adayı Uzunoğlu, her iki okulda öğretmenler odasına kadar girdi. Öğretmenler odasında okul yönetimi ve öğretmenlerle bir araya gelen Uzunoğlu’nun projelerini anlattığı öğrenildi.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ’NE TEPKİ

Birgün'den Mustafa Mert Bildircin'in haberine göre okullarda sadece eğitim, öğretim, araştırma ve inceleme faaliyetlerinin yürütülebileceğini belirten Eğitim Sen Kayseri Şubesi, MHP’li Uzunoğlu’nun ilkokullarda seçim çalışması yürütmesine tepki gösterdi.

Şubeden yapılan açıklamada, eğitim kurumlarının siyaset sahnesi olamayacağının altı çizilerek konuya ilişkin herhangi bir yaptırım uygulamayan Pınarbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün tutumu eleştirildi.

İktidarın, okullar da dahil olmak üzere tüm kamu kurumlarını siyasi faaliyet için kullandığını anımsatan sendikanın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Hem Anayasa’yı hem de meslek etiğini çiğneyen Pınarbaşı Milli Eğitim Müdürü, bu davranışıyla kendini bir siyasi müsabakanın kara bahisçisi ilan etmiş, adeta kazanacağından emin olduğu bu adayın kazancından bir pay kapma ihtimalinin peşinden sürüklenmiştir. Okulları bir siyasi partinin seçim çalışmalarına açmak kanunlara aykırıdır. Eğitim Sen olarak bu konunun hukuken takipçisi olacağız.”

http://www.yurtgazetesi.com.tr/politika/siyasi-somuru-ilkokullara-kadar-indi-cumhur-ittifakinin-adayi-h121203.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yandaş sendika, Milli Eğitim, Diyanet o devrim yasasının kaldırılmasını istiyor Yandaş vakıflara üç ayda servet aktarıldı: 2 milyar 672 milyon TL! AKP'yi işte bu kafalar iktidarda tutuyor ! 'Kadınlar güldür, çiçektir' Eşinize çiçek aldınız mı ? 'Hayır, para veriyorum kendisi alsın !' AKP, inşaat tutkusuna ve rant ekonomisine kapıldı