Home
19 Temmuz 2022 ( 12 izlenme )
Reklamlar

Son Dakika: Rusya, Ukrayna'da bir AVM'yi vurdu! İçeride binden fazla sivilin olduğu söyleniyor

Son Dakika: Rusya, Ukrayna'da bir alışveriş merkezine saldırdı! İçinde binden fazla sivil olduğu söyleniyor.

Son dakika: Rusya, Ukrayna'nın Kremençuk kentinde bir alışveriş merkezini füzeyle vurdu. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskyy, saldırı sırasında içeride 1000'den fazla sivilin bulunduğunu söyledi. İlk bilgilere göre, saldırıda en az 10 kişi öldü, 40 kişi yaralandı.
Rus ordusu öğle saatlerinde Ukrayna'nın Poltava bölgesindeki Kremençuk kentine füze saldırısı düzenledi. Saldırı ülkede geniş çaplı paniğe neden olurken, Ukrayna Devlet Başkanı Vladmir Zelensky konuyla ilgili açıklama yaptı.

"1000'DEN FAZLA SİVİL VARDI"
Vladmir Zelensky, "Rus füzeleri Kremençuk'ta bir alışveriş merkezini vurdu, içeride 1000'den fazla sivil vardı. Vurulanların sayısını hayal etmek bile imkansız” dedi.

"RUSYA ÇARESİZLİĞİNİ VATANDAŞA ÖDETMEK İSTİYOR"
Zelensky, "İşgalciler, binden fazla sivilin kaldığı alışveriş merkezine roket attı. Alışveriş merkezi yanıyor, kurtarma ekipleri yangını söndürüyor, kurbanların sayısı hayal bile edilemez. Rus ordusu için tehlike yok. Stratejik değeri yoktur. Rusya çaresizliğini sıradan vatandaşlardan çekmeye devam ediyor." dedi.

BÖLGEYE BİRÇOK EKİP GÖNDERİLDİ
Saldırının ardından bölgeye çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralılar ambulansla hastanelere kaldırıldı.

10 KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ, 40 KİŞİ YARALANDI
Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi'nden yapılan açıklamada, ilk soruşturmalara göre, alışveriş merkezine düzenlenen roketli saldırıda en az 10 kişinin öldüğü ve 40 kişinin de yaralandığı belirtildi. Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor. Saldırının ardından çekilen görüntülerde ağır hasar gören, çöken bina alevler içinde kalırken itfaiye ekipleri yangını kontrol altına almaya çalışıyor.

BELEDİYE BAŞKANI OLAY YERİNE GİDİYOR
Kremençuk Belediye Başkanı Vitaliy Meletskiy, sosyal medya hesabından orada olduğunu duyurdu. Meletskiy, roketin çarptığı bölgenin çok kalabalık bir bölge olduğunu açıklayarak saldırının ardından can kayıplarının olduğunu ifade etti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türk çiftçisi ürününü satacak pazar ararken, Suriye çiftçisi için ABD'ye gittiler! Eski Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın kızının karıştığı kazada yeni görüntüler ortaya çıktı AKP'li belediye başkanından iğrenç cinsel saldırı Merkez Bankası doların enflasyona etkisini ve ne kadar sıcak para girdiğini açıkladı