Anasayfa1
31 Mart 2024 ( 9 izlenme )
Reklamlar

Son seçimi nokta atışı bilen Betimar Araştırma saat 17:00’de sonuçları açıkladı! İşte İstanbul, İzmir ve Ankara’da kazananlar


Son seçimleri bilen BETİMAR Araştırma Şirketi sandıklar kapanır kapanmaz resmi hesaplarından saat 17:00’de İstanbul, İzmir ve Ankara ile ilgili sonuçları paylaştı. İstanbul’u İmamoğlu ve Ankara’yı Yavaş büyük farkla kazanırken İzmir’i ise Cemil Tugay’ın az farkla kazandığı görüldü.

BETİMAR Araştırma Şirketi, geçtiğimiz yıl Mayıs ayındaki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’na karşı kazanacağını bilmişti.

anket4001.jpg

BETİMAR bu kez anketi yayınlamak için seçim gününü bekledi. Saat 17:00’de oy verme işlemi biter bitmez resmi hesaplardan İstanbul, İzmir ve Ankara’yla ilgili yaptıkları anket sonuçlarını paylaştı.

Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’da yüzde 48, Mansur Yavaş’ın yüzde 61 ve Cemil Tugay yüzde 40’la kazandığı görüldü.

“BU SAATLERDE YAYINLANAN ANKETLERİN HİÇBİR BİLİMSEL GEÇERLİLİĞİ VE GÜVENLİĞİ YOKTUR”

BETİMAR’ın anketiyle ilgili AKP’den açıklama geldi. AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, “Seçimler demokrasi şölenleridir. Ancak, bir kısım anketlerle bu şölene gölge düşürmek isteyen art niyetli insanların olduğu gözükmektedir. Bugün ve özellikle bu saatlerde yayınlanan anketlerin hiçbir bilimsel geçerliliği ve güvenliği yoktur. Bu sebeple, bu anketlere ve yayınlara itibar edilmemesi özellikle rica olunur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerini kullandı.

mustafasen1.jpg

İşte BETİMAR’ın yaptığı İstanbul, Ankara ve İzmir anketinin sonuçları:

anket1.jpg

anket2.jpg

anket3.jpg

Yeniçağ

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin'in Mansur Yavaş ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'yle ilgili iddialarına cevap gecikmedi! Türkiye yerliye pahalı, yabancıya ucuz İngilizler Türkiye’den aldıkları 400 bin ekipmanı iade ediyor! İşte çok çarpıcı nedeni! Burası İstanbul TEM Otoyolu: 'Bozulmuş araç' numarasıyla Afganları göz göre göre İstanbul'a bırakıyorlar!