Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
22 Haziran 2018 ( 533 izlenme )
Reklamlar

SONAR'dan son anket: Seçim ikinci tura kalıyor

SONAR Araştırma Şirketi Başkanı Hakan Bayrakçı, 24 Haziran'da yapılacak olan çifte seçimde Cumhurbaşkanlığı için olanın ikinci tura kalacağını söyledi. Bayrakçı'nın aktardığına göre, ikinci turda Erdoğan ve İnce başa baş gidiyor ancak CHP adayının şansı daha fazla.


SONAR Araştırma’nın son anketine göre 24 Haziran'daki Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Erdoğan ilk turda yüzde 47, CHP'nin adayı Muharrem İnce yüzde 33 oy alıyor. Milletvekili seçiminde de Meclis çoğunluğu ise muhalefete geçiyor.

Bayrakçı'nın sosyal medya hesabı Twitter'dan paylaştığı ankete göre, ikinci turda Erdoğan ve İnce başa baş gidiyor. Bayrakçı, bu tur için "İnce'nin 2-3 puan farkla seçimlerini kazanması çok daha olası görünüyor" yorumunu da paylaştı.

Yine SONAR anketine göre, HDP, yüzde 12 civarı oyla barajı 'çok rahat' geçiyor. İYİ Parti de ilk seçiminde güçlü bir şekilde Meclis’e giriyor.http://www.abcgazetesi.com/politika/sonardan-son-anket-secim-ikinci-tura-kaliyor/haber-90358

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan 23 Haziran öncesi söylem değiştirdi Cem Yılmaz'dan 'İstanbul seçimleri' paylaşımına tepki gösterenlere yanıt AKP yandaşından çok konuşulacak yazı! 'AKP enayi yerine koyuyor' 2017'de 536 milyar lira vergi toplandı