Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
04 Ağustos 2020 ( 73 izlenme )

Süleyman Soylu, İmamoğlu'nun dediğine geldi!


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, peş peşe çıkan orman yangınlarından sonra mangal konusunu gündeme alacaklarını Bakan Pakdemirli'ye iletirken, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mart ayından beri İstanbul sahillerinde mangalı yasaklamıştı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, TRT Haber'in yayınına konuk oldu. Orman yangınları ile ilgili son durumu paylaşan Bakan Pakdemirli, yangınların yüzde 90'ının insan kanaklı olduğunu söyledi.  

Bakan Pakdemirli ormanlarda mangalın nasıl önleneceği ile ilgili soru üzerine şu yanıtı verdi:

"Yangına hassas dönemlerde bırakın mangal yapmayı vatandaşlarımızın ormana girmemesi gerekiyor. İçişleri Bakanımız akşam üzeri konuyu tekrar değerlendirmeye alacaklarını ve bu konuyla ilgili çalışma yapacaklarını söyledi. Yangınların tek sebebi mangal değil ama ısının çok arttığı nemin düştüğü dönemde vatandaşları bilinçlendirmek ve bu konuya hassasiyet göstermek gerekiyor."

Yani, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, peş peşe çıkan orman yangınlarından sonra mangal konusunu gündeme alacaklarını Bakan Pakdemirli'ye iletmiş oldu.

İMAMOĞLU'NU 5 AY ÖNCEDEN TAKİP EDİYOR

Ancak, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mart ayından beri İstanbul sahillerinde mangalı yasaklamıştı. 

İmamoğlu, Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Çalar Saat programına katılmış ve orada, "Biz bu sahilleri korumak istiyoruz. Biz mangalsız, dumansız sahilleri bu sene bütün İstanbul'a hediye etmek istiyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

Böylece, Soylu'nun yeni gündemine aldığı konuyu İmamoğlu 5 ay önceden halletmişti. Kısacası, Soylu, İmamoğlu'na 5 ay geriden takip ediyor.


http://www.krttv.com.tr/gundem/suleyman-soylu-imamoglu-nun-dedigine-geldi-h42809.html

Bunlar da İlginizi Çekebilir