Home
20 Kasım 2022 ( 17 izlenme )
Reklamlar

Süleyman Soylu’ya kimler karşı? 6 önemli isim öne çıkıyor: ‘Yan yana gelmemeye özen gösteriyorlar’, ‘açıkça cephe aldılar’


Gazeteci Sedat Bozkurt, AKP için önemli isimler arasında yer alan Binali Yıldırım, Numan Kurtulmuş, Hulusi Akar, Hakan Fidan, Bilal Erdoğan ve Berat Albayrak'ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya karşı olduğunu söyledi.'Ankara kulislerini iyi koklamasıyla' tanınan gazeteci Sedat Bozkurt, Kısa Dalga'da yayımlanan yazısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yla ilgili olarak edindiği kulis bilgilerini paylaştı. 

Soylu'nun halen MHP ve Devlet Bahçeli tarafından desteklendiğinin, makamını bu sayede muhafaza ettiğinin konuşulduğunu dile getiren Bozkurt, şöyle devam etti:

'AKAR VE FİDAN ZORUNLU OLMADIKÇA YAN YANA GELMİYOR; YILDIRIM VE KURTULMUŞ'UN DA SOYLU'YLA ARASI İYİ DEĞİL'

"Soylu’yu MHP muhafaza ederken AKP ve devlet içinde pek çok cephede mücadele veriyor. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MİT Başkanı Hakan Fidan, Soylu ile zorunlu olmadıkça yan yana bile gelmemeye özen gösterenlerden. Partide AKP Genel Başkan vekilleri Binali Yıldırım ve Numan Kurtulmuş’un da Soylu ile arasının iyi olmadığı uzun zamandır biliniyor. Soylu’yu AKP içindeki Millî Görüş kanadı istemiyor.

'BİLAL ERDOĞAN VE BERAT ALBAYRAK AÇIKÇA CEPHE ALDI'

Bu yazının giriş kısmındaki öyküyle bağlantılı olması açısından anlatalım; Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak da siyasete bakan olarak giriş yaptı. Aslında Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan da bir biçimde, yukarıdaki örneklerle örtüşmeyen bir faaliyet pratiğiyle siyasetin içinde sayılır. Bu 2 isim Bilal Erdoğan ve Berat Albayrak da Soylu’ya açıkça cephe almış vaziyetteler. 

'BERAT ALBAYRAK'IN ERDOĞAN'A KIRGINLIĞININ HALEN SÜRDÜĞÜ DE ANKARA'DA KONUŞULAN DEDİKODULARDAN'

Bakanlıktan ayrıldıktan sonra hiçbir aile fotoğrafı karesinde göremediğimiz Berat Albayrak’ın Erdoğan’a kırgınlığının halen sürdüğü ve Soylu kabineden ayrılmadan bu kırgınlığın da bitmeyeceği Ankara’da konuşulan dedikodulardan. Soylu’ya alınan bu tavrın ailelerin bayramlar da bile bir araya gelmelerini engelliyormuş."

Yazının tamamı


Gerçek Gündem

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Murat Muratoğlu, iktidarın dolar planını ifşa etti! Bakan Koca yeni vaka ve vefat sayısını açıkladı: 27.197 yeni vaka tespit edilirken, 221 kişi hayatını kaybetti, 20.458 kişi sağlığına kavuştu! Kim Jong-un, Kovid vakalarındaki artış hakkında konuştu Hayatını kaybeden madencilerin çocuklarına TED sahip çıktı: "Burs desteği sağlanacak"