Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
09 Eylül 2020 ( 33 izlenme )

Suriye’de görev yapan Tuğgeneral Sezgin Erdoğan şehit oldu


Bir süredir Suriye'de görev yaptığı öğrenilen Tuğgeneral Sezgin Erdoğan, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. MSB'den yapılan açıklamada "Kahraman silah arkadaşımız Tuğgeneral Sezgin Erdoğan, İdlib harekât bölgesinde 09 Eylül 2020 tarihinde görevi esnasında rahatsızlanmış, derhal hastaneye kaldırılmış ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur" denildi. Hatay'dan askeri törenle uğurlanan Erdoğan'ın naaşını taşıyan uçak, Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na indi. Burada şehidin hakim eşi, kızları ve kayınvalidesini alan uçak, Çanakkale’ye hareket etti.

Bahar Kalkanı Harekatı için Suriye'nin İdlib kentinde görev alan Tuğgeneral Sezgin Erdoğan kalp krizi geçirdi. Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan getirilerek Hatay Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Erdoğan, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Erdoğan'ın Çanakkale’de yaşayan annesi Esma Erdoğan’a acı haberi Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Cem Okyay ile askeri yetkililer bildirdi. Isparta Adliyesi'nde hakim olarak görev yapan eşine ise, şehadet Vali Ömer Seymenoğlu verdi.

Foto: DHA / Tuğgeneral Sezgin Erdoğan’nın annesi Esma Erdoğan acı haberle yıkıldı.

Hatay Havaalanı’nda düzenlenen cenaze töreninin ardından Erdoğan’ın naaşı önce eşi ve kızlarının yaşadığı Isparta’ya oradan da defnedileceği baba ocağı Çanakkale’ye götürüldü.

MSB’DEN AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ise şu bilgilere yer verildi:

* Kahraman silah arkadaşımız Tuğgeneral Sezgin Erdoğan, İdlib harekât bölgesinde 09 Eylül 2020 tarihinde görevi esnasında rahatsızlanmış, derhal hastaneye kaldırılmış ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

* Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.

Foto: İHA / Erdoğan’ın naaşı Hatay’da yapılan törenin ardından uçakla memleketine uğurlandı.

ÖNCE ISPARTA’YA ORADAN ÇANAKKALE’YE GÖTÜRÜLDÜ

Sezgin Erdoğan'ın cenazesi Hatay'da düzenlenen törenin ardından uçakla Isparta'ya gönderildi. Saat 13.25 sıralarında Isparta Süleyman Demirel Havalimanı'na inen uçağı şehidin ailesinin yanı sıra Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Garnizon Komutanı Albay Mustafa Kahraman, Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut, askeri erkan ve  karşıladı.

Foto: İHA / Isparta’da yaşayan eşi ve kızları da şehit tuğgeneralin naaşını taşıyan uçakla Çanakkale’ye gitti.

EŞİ GÜÇLÜKLE AYAKTA DURDU

Isparta Adliyesi'nde hakim olarak görev yapan şehidin eşi Emine Erdoğan ayakta durmakta güçlük çekerken, sağlık görevlileri bir an olsun şehidin eşini yalnız bırakmadı.

Şehidin eşi Emine Erdoğan, kızları Eylül ve Elifnaz ile kayınvalidesini alan uçak, şehidin memleketi Çanakkale'ye doğru hareket etti. Şehidin kayınvalidesinin uçağa tekerlekli sandalye ile bindirildiği görüldü.

Tuğgeneral Sezgin Erdoğan

2019’DA GÖREV YERİ DEĞİŞTİ

Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanı olarak görev yapan Tuğgeneral Sezgin Erdoğan Ağustos 2019’da İstanbul Bağcılar’daki 47. Tugay Komutanlığı'na atanmıştı.

HER KESİMDEN TAZİYE MESAJI

Tuğgeneral Sezgin Erdoğan için birçok siyasi ve sivil toplum kuruluşları taziye mesajı yayınladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: “Yüksek fedakarlığına ve üstün cesaretine şahit olduğumuz Tuğgeneralimiz Sezgin Erdoğan, görevi başında şehit olmuştur. Allah rahmet eylesin. Ailesinin, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve Milletimizin başı sağ olsun.”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: “İdlib'te kahramanca yürüttüğü vazifesi esnasında rahatsızlanarak şehadete yürüyen Tuğgeneral Sezgin Erdoğan'a Allah'tan rahmet, yakınlarına ve silah arkadaşlarına sabır diliyorum. Milletimizin başı sağolsun.”

İletişim Başkanı Fahrettin Altun: “İdlib harekât bölgesinde görevi başındayken rahatsızlanarak şehit olan kahraman komutanımız Tuğgeneral Sezgin Erdoğan'a Allah'tan rahmet, ailesine ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun.”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: “İdlib’de görevli Tuğgeneral Sezgin Erdoğan’ın görevi esnasında rahatsızlanarak şehit düştüğünü derin bir üzüntüyle öğrendim. Şehidimize Allah’tan rahmet, ailesi ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı dilerim.”

AKP Sözcüsü Ömer Çelik: “Acımız çok büyük… İdlib'te görevi sırasında rahatsızlanarak şehit olan kahraman Tuğgeneral Sezgin Erdoğan'a Allah'tan rahmet diliyoruz. Mekanı cennet olsun. Ailesine, Silahlı Kuvvetlerimize ve aziz milletimize başsağlığı diliyoruz.”

AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım: “Acımız çok büyük. Tuğgeneral Sezgin Erdoğan’ın İdlib'teki görevi sırasında kalp krizi geçirerek şehit olduğunu büyük bir üzüntüyle öğrendim. Şehidimize Allah’tan rahmet, ailesi ve Silahlı Kuvvetleri'mize başsağlığı diliyorum.”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: “İdlib harekat bölgesinde görevi esnasında rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Tuğgeneral Sezgin Erdoğan şehit olmuştur. Şehidimize Allah'tan rahmet, acılı ailesine sabır dilerim. Başımız sağ olsun.”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu: “Suriye’de yaptığı görev sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Tuğgeneral Sezgin Erdoğan’a Allah’tan rahmet; yakınları, sevenleri ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı dilerim.”

Fenerbahçe Spor Klübü: “İdlib harekat bölgesinde görevi esnasında rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede şehit olan Tuğgeneral Sezgin Erdoğan’a Allah’tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve Türk Silahlı Kuvvetlerine başsağlığı dileriz.”

Galatasaray Spor Klübü: “İdlib harekat bölgesinde görevi esnasında rahatsızlanarak şehit olan Tuğgeneral Sezgin Erdoğan’a Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve yüce milletimize başsağlığı dileriz.”

Beşiktaş Jimnastik Klübü: “İdlib harekat bölgesinde görevi esnasında rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Tuğgeneral Sezgin Erdoğan’ın şehit olduğunu büyük bir üzüntüyle öğrendik. Şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetlerine başsağlığı dileriz.”

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/suriyede-gorev-yapan-tuggeneral-sezgin-erdogan-hayatini-kaybetti-6029885/

Bunlar da İlginizi Çekebilir