Anasayfa
23 Temmuz 2019 ( 55 izlenme )
Reklamlar

Suudiler'den Türk Milleti için skandal sözler!


Habertürk yazarı Murat Bardakçı bugünkü köşesinde, “Skandal kitap: Bir Suudi gazeteci ‘Türkler Medine’de tehcir yaptılar’ diye yazdı, kitabını Kral’a da takdim etti ve takdir gördü” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Bardakçı, Suudi gazetecinin kitabında, Türk milleti için “alçak, katil, cani” tabirlerinin kullanıldığını ifade etti.Murat Bardakçı bugünkü yazısında, Suudi gazeteci Muhammed Essaid’in yazdığı ve tam adı “Seferberlik: Osmanlılar’ın Medinei Münevvere’de İşledikleri Suçların Yüzüncü Yılı” olan kitapta anlatılanlara değindi. Bardakçı, kitapta Birinci Dünya Savaşı senelerinde Türklerin Medinelilere “zulmettiği” iftiralarının yer aldığını ve Türk milleti için “alçak, katil, cani” tabirlerinin kullanıldığını belirtti.

HAKARET VE İFTİRALARI KUTLADILAR

Bardakçı, “Medine Müdafîi” olarak bilinen Fahreddin Paşa hakkında iftira ve hakaretlerin yer aldığının da altını çizdi. Yazıda ayrıca, Suudi gazetecinin yazdığı bu kitabı Kral Selman'a hediye ettiğini Selman’ın da “Maaşallah, bravo, aferin” diye takdir edip kutladığı belirtildi.

Murat Bardakçı’nın yazısının ilgili kısmı şöyle:

"Bunları yazan herif bize iftira ve hakaret ile vazifeli birisi yahut eblehin, hödüğün teki diyelim…Ama iş bu adamın yazdıkları ile sınırlı kalmıyor ve daha başka yerlere, Suudi Arabistan’ın Kralı Selman bin Abdülâziz’e kadar uzanıyor! Muhammed Essaid, geçen gün Kral Selman’ın huzuruna çıkmış, ‘Seferberlik’ adındaki kara çalmalarla dolu kitabını majestelerine takdim etmiş ve ‘Maaşallah, bravo, aferin’ diye takdir görmüş, saray protokolü de Essaid’in kitabını Kral’a verdiği sırada çekilen fotoğraflarını gazetelere göndermiş… Böyle asil, zarif ve hoş bir hareketi Suudi Arabistan gibi ‘dost ve kardeş’ bir ülkeden beklemeyecek de başka nereden bekleyeceksiniz. Hatırlarsınız; bundan iki sene önce Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed bir Iraklı’nın attığı tweeti paylaşmış, Medine’yi Şerif Hüseyi’in isyancı çetelerine ve İngiliz tehdidine karşı binbir türlü yokluk içerisinde, çekirge yiyerek müdafaa eden Fahreddin Paşa’yı “hırsızlıkla” suçlamıştı…”

“ÇATLAK HERİF HAKİKATEN BÖYLE SÖYLÜYOR”

“Paşa’nın kabahati o meş’um Mondros Mütarekesi’ne rağmen teslim olmayı reddedip Medine’de direnmesi, geçmiş asırlarda İstanbul’dan Hazreti Muhammed’in kabrine gönderilmiş olan hediyeleri kutsal emanetler ile beraber Vehhabiler’in ve İngilizler’in eline geçmemesi için İstanbul’a, göndermesi idi! Muhammed Essaid kitabında bu kadarla kalmıyor, daha da uçuyor, Fahreddin Paşa’nın Medine’den 40 bin kişiyi tehcir ettiğini ve şehrin nüfusunu 100 kişiye indirdiğini iddia ediyor!

‘100 kişi’ diye yazmakla hatâ falan etmedim, siz de yanlış okumadınız! Çatlak herif hakikaten böyle söylüyor, ‘Hicaz Demiryolu’nun Araplar’ı sürgüne göndermek için inşa eden Türkler’in niyeti Medine’yi boşaltıp askerî bir üs haline getirmek idi' diyor, sonra bu ve geveledikleri ile daha başka iftiralar ve saçmalıklar ile dolu kara kapaklı varakpâresini götürüp Kral Selman’a takdim ediyor ve Mekke ile Medine’nin hizmetkârı Majesteleri Selman da ‘Maaşallaaaah!’ diye takdir buyuruyor!

‘Ermeni tehciri’ ‘Pontus katliamı’ yahut ‘Bilmemne soykırımı’ vesaire gibisinden suçlamalardan sonra şimdi de ‘dost ve kardeş’ Suudi Arabistan’ın ortaya attığı ‘Medine tehciri’ ithamı ile karşı karşıyayız…

Cenabı Allah dostluğun ve kardeşliğin böylesinden cümlemizi muhafaza buyursun!”

http://www.krttv.com.tr/gundem/suudilerdenturkmilletiicinskandalsozlerh9238.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çiftlik Bank yazılımcısından itiraflar: Kirli işleri bir bir anlattı Erdoğan’ın ‘müjde’ diye açıkladığı fındık fiyatına üretici tepkili: "Bahçede bırakmak daha iyi" İşte krizin fotoğrafı: Herkes mağdur durumda Binali Yıldırım okul açıyor! Davetlilerden Maarif Vakfı'na bağış isteniyor