Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
06 Eylül 2018 ( 130 izlenme )
Reklamlar

Taksim Cumhuriyet Anıtı'na büyük ayıp!

Taksim Meydanı’nda binlerce yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği Cumhuriyet Anıtı'nda heykelin tuttuğu bayrağın direği kırıldı. Yetkililer anıta tırmanarak zarar veren kişi veya kişileri yakalamak için çalışma başlattı.


Taksim Meydanı’na 1928 yılında yaptırılan ve binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret akınına uğrayan, Atatürk ve silah arkadaşlarının bulunduğu Cumhuriyet Anıtı’nda ilginç bir detay vatandaşların dikkatini çekti.

[Haber görseli]

Anıtta iki heykelin elinde bulunan bayraklardan birinin direği kırıldı. Anıta tırmanan bir şahsın direğe tutunması sonucu kırıldığı öğrenilen direğin üstündeki bayrak ise heykelin elinde asılı kaldı. Bayrağın direksiz bir şekilde havada kaldığı ise kimse tarafından fark edilmedi. Vatandaşlar ise anıt önünde fotoğraf çekinmeye devam etti. Yetkililer anıta bu şekilde zarar veren kişileri yakalamak için çalışma başlattı.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/1075055/Taksim_Cumhuriyet_Aniti_na_buyuk_ayip_.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hüsnü Mahalli "Kesin Trump'ın ödü kopmuştur" Konyaaltı sahilinin işletmesinin feshini Danıştay bozdu! Eminönü'nde "Böyle giyinme milleti azdırıyorsun" diyen tacizciye cevap "Sana ne gereksiz yaratık ? Allah belanı versin senin !" Metiner'le canlı yayında birbirine giren Soylu’yu iddianame yalanladı!