Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
28 Temmuz 2018 ( 97 izlenme )
Reklamlar

Tarikatı eleştiren kişiyi tahdit eden polise soruşturma!

Sivas'ta görevli Ahmet Aker isimli bir komiserin, sosyal medyada Nuri Başkapan isimli bir yurttaşın Menzil tarikatını eleştiren paylaşımın altına hakarete varan yorumlar yapıp tehditlerde bulunduğu ortaya çıkmıştı. Komiser hakkında soruşturma başlatıldı.

Sivas Kangal ilçesinde görevli Ahmet Aker isimli bir komiserin, sosyal medyada Nuri Başkapan isimli bir yurttaşın Menzil tarikatını eleştiren paylaşımın altına hakarete varan yorumlar yapıp tehditlerde bulunduğu ortaya çıkmıştı.

KOMİSERDEN TARİKATI ELEŞTİRENE ÖLÜM TEHDİDİ

Başkapan paylaştığı videoda Menzil tarikatına yayını Semerkand Yayınevi'nin yayınladığı kitaplarda “Allah’a şirk koşulduğunu” ve “İslam’la bağdaşmayacak ifadeler yer aldığını” savundu. Paylaşıma yorum yapan Ahmet Aker, "Adım Ahmet Aker sivasta komserim senin Azrail’in olur canını alırım.” yazarak Başkapan'ı ölümle tehdit etti.

Aydınlık'tan Ercan Küçük'e konuşan Başkapan, Ahmet Aker hakkında İçişleri Bakanlığı, Emniyet Müdürlüğü ve CİMER'e şikayette bulunduğunu belirtti. Emniyet içinde bu tarz karanlık zihniyetlilerin bulunmasına üzüldüğünü söyleyen Başkapan, bunların emniyet içinden temizlenmesi için kamuoyu oluşması gerektiğini söyledi.

İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Aydınlık'a açıklama yapan emniyet kaynakları Menzil tarikatını savunan, vatandaşa hakaret ve tehditlerde bulunan komiser hakkında soruşturma başlatılıp açığa alındığını belirtti.

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/tarikati-elestiren-kisiyi-tahdit-eden-polise-sorusturma-200045h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kritik ankette Erdoğan’a MHP şoku! Gerçeği açıkladı: Türkiye’yi görmemiş Suriyelilere vatandaşlık verilmiş ! AKP'li belediyede ihale skandalı: Afet pazarlığı ile kaldırım yeniledi Borçlar dağ gibi! 75 günlük döviz kaldı!