Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
19 Temmuz 2020 ( 8 izlenme )
Reklamlar

Tarım Bakanı Pakdemirli, kömür ocağına direnen kadınlarla görüşmedi! 'Bizi nasıl tanımamazlıktan gelir'


Çavuşlugöl kadınlarından kendileriyle görüşmeyen Bakan Pakdemirli'ye: “Bizi nasıl tanımamazlıktan gelir. Ben onu arabaya binerken gördüm. Bizim köylü olduğumuzu duymadı mı bu vakte kadar. Bir şey diyemiyorum, o zengin adam biz fakiriz”


Konya’nın Ilgın ilçesine bağlı Çavuşçugöl’de tarlalarının kömür ocağı yapılmak istenmesine karşı direnen köylü kadınlar, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüşmek istedi.

Görüştürülecekleri söylenerek arka kapıdan içeri alındılar ancak o sırada Bakan Pakdemirli kadınların beklediği ön kapıdan çıktı.

Bakan Pakdemirli ile görüşemeyen kadınlar, “Bizi nasıl tanımamazlıktan gelir. Ben onu arabaya binerken gördüm. Bizim köylü olduğumuzu duymadı mı bu vakte kadar. Bir şey diyemiyorum, o zengin adam biz fakiriz” diye tepki gösterdi.

Çavuşçugöl’de tarlalarının kömür ocağı yapılmak istenmesine karşı direnen köylü kadınlar, ilde ziyaretlerde bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüşmek için özel bir otelin önüne geldi.

Kadınlar otelin önünde saatlerce bekledi. Tansiyonun zaman zaman yükseldiği bekleme anında kadınlar, sorunlarıyla yeterince ilgilenmediğini öne sürdükleri memleketlileri AKP Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir’e tepki gösterdi.

Kadınlar bir süre sonra “Bakan sizi bekliyor” denilerek otelin arka kapısından içeri alındılar. Ancak Bakan Bekir Pakdemirli tam da o sırada ön kapıdan çıkarak otelden ayrıldı. Bakanla bir türlü görüşemeyen köylü kadınlar, derdini Konya Valisi Vahdettin Özkan’a anlattı.

Vali Özkan kadınlarla yaklaşık 2 saat görüştü. Köylü kadınlar biri Bakan Pakdemirli’ye “O bizi nasıl tanımamazlıktan gelir. Ben onu arabaya binerken gördüm. Bizim köylü olduğumuzu duymadı mı bu vakte kadar. Bir şey diyemiyorum, o zengin adam biz fakiriz” diye tepki gösterirken, Vali Özkan’la yapılan görüşmeyi şöyle anlattı:

“3 saattir güneşin altında durduk.Bizimle görüşme sözü verdiler, arka kapıdan soktular valiyle görüştük. Vali benim güzelce gazımı aldı, sakinleştirdi. Yine Allah razı olsun, derdimizi dinledi.”

(ANKA)

https://www.gercekgundem.com/cevre/198403/pakdemirli-komur-ocagina-direnen-kadinlarla-gorusmedi-bizi-nasil-tanimamazliktan-gelir

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Müslüm Gündüz, Fadime'yi unutmuş makam peşine düşmüş ! 'Kemalizm Türkiye'deki tüm kötülüğün kaynağıdır' Torunlar’ın TÜRGEV’e peşkeşinin perde arkası ABD’li McKinsey gitti İngiliz Deloitte geldi! AKP'li isimden flaş hareket! 'Cumhur ittifakı'na kızdı CHP için çalışacağını açıkladı!