Anasayfa1
31 Mart 2020 ( 135 izlenme )

TBMM, oğlu koronavirüs testi satan AKP'li vekili yalanladı!


TBMM Başkanlığı, oğlunun adı test kiti satışı skandalına karışan AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’in, ABD’deki FETÖ ziyareti için “Bizi Meclis gönderdi” şeklindeki ifadesini yalanladı.AKP'li vekil Tamer Şubat ayında Kayseri'de katıldığı bir TV programında FETÖ ele başı ile yapılan görüşme için “Bizi Meclis Amerika'daki Türk günlerine gönderdi” açıklaması yapmış, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da soru önergesi vermişti.

Önergeyi cevaplayan TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, 12 milletvekilinin Meclis tarafından gönderilmediğini açıkladı.

“GÖREVLENDİRME YAPILMADI”

Bilgiç söyle konuştu:

Konu Dış İlişkiler ve Protokol Başkanlığının kayıtlarına bakılarak araştırılmış olup 2012 yılında bahse konu ziyaret ile ilgili herhangi bir bilgi ve belgeye ulaşılamamıştır.

Bahsi geçen milletvekilleri hakkında TBMM Başkanlığı tarafından iddia olunduğu şekilde bir görevlendirme yapılmamıştır. TBMM bütçesinden karşılanan herhangi bir masraf ya da yapılan bir harcama bulunmamaktadır” bilgisini verdi.

Milletvekillerinin 2012 yılındaki ABD ziyareti, TBMM Başkanlığının bilgisi dahilinde değildir. TBMM Başkanlığı, milletvekillerinin sadece resmî ziyaretlerini takip etmektedir.

Milletvekilinin beyanları, kişisel görüşlerini içermekte olup, bu beyanları hangi saikle yaptığı konusunda TBMM Başkanlığının bilgisi bulunmamaktadır.

https://www.haber3.com/guncel/tbmmkoronavirustestisatanakpartivekiliyalanladihaberi5126037

Bunlar da İlginizi Çekebilir