Anasayfa
08 Mayıs 2021 ( 21 izlenme )
Reklamlar

Thodex'in firari kurucusu Faruk Fatih Özer mafyaya rüşvet mi verdi?


İki milyar dolar değerinde kripto para ile Arnavutluk'a kaçan Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in eski yerel yöneticiler ve mafya tarafından rüşvet karşılığı saklandığı öğrenildi.Thodex adlı kripto para borsasının firari patronu Faruk Fatih Özer, son dönemde işlerinin kötü gitmesi nedeniyle 18 Nisan'da kız kardeşi Serap Özer'den şirketin tüm belgelerini istemiş ve iki gün sonra Arnavutluk'a kaçmıştı. Soruşturmada tutuklu bulunan Serap Özer ifadesinde abisi Faruk Fatih Özer'in 18 Nisan 2021 tarihinde şirkete ait hacklenme raporu, şirket davalarıyla ilgili dokümanlar, mizan ve bütçeye ilişkin belgeler, karar, pay, genel kurul defterini istediğini anlatmıştı. 

MAFYALAR SAKLIYOR MU?

Özer'in yabancı ortak bulmak niyetiyle yurtdışına gittiğini söylemesine rağmen, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma sonrası kaçmaya karar verdiği değerlendiriliyor.

Faruk Fatih Özer'in hakkında çıkartılan kırmızı bülten kararıyla Arnavutluk polisinin Türkiye'den giden 4 emniyet ekibiyle işbirliği içinde yürüttüğü takip ve izlemeden rüşvet vererek şu ana kadar kurtulabildiği belirtildi. Özer'i, Arnavutluk'ta etkili eski yerel yöneticiler ve mafyanın rüşvet karşılığı sakladığı kaydedildi. Özer'in Arnavutluk'tan çıkış yaptığına ilişkin herhangi bir tespit yapılmadığı bu nedenle halen bu ülkede gizlenmeyi sürdürdüğü değerlendiriliyor.

Özer'in yakalanması için Arnavutluk polisinin çok kapsamlı soruşturma yürüttüğü, ülkeye girişinden itibaren bağlantı kurduğu herkesin takibe alındığı, ihbar hatlarına gelen bilgilerin anlık olarak değerlendirildiği öğrenildi. Özer'in teknolojik hiçbir iletişim cihazı kullanmamaya dikkat ettiği, çevresinde nereye gideceği kiminle görüşeceği konusunda yol gösteren refakatçiler olduğu vurgulanıyor.

https://www.yurtgazetesi.com.tr/guncel/farukfatihozermafyayarusvetmiverdih180781.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Babasını bile Tayyipçi yapan AKP'li 'Köpekler gibi pişmanım !' Hülya Koçyiğit bildiğiniz gibi 'Cumhurbaşkanımızla gurur duyuyorum' İşte AKP sosyal medya teklifi! Bilal Erdoğan'dan manidar sözler 'Bütün hezimetlerinize, bütün yalanlarınıza, rezaletlerinize rağmen kalıcı olabiliyorsunuz !'