Home
09 Mayıs 2023 ( 12 izlenme )
Reklamlar

TOKİ yöneticilerine ayrıcalıklı deprem zammı


Deprem sonrası yoğun çalıştıkları gerekçesiyle TOKİ üst yöneticilerine yüzde 20 zam yapıldığı, ayrımcılık yaratan zammın kurumda büyük rahatsızlığa yol açtığı bildirildi.


Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığında çalışan daire başkanı ve üzerindeki yöneticilere seçim öncesinde yüzde 20 oranında zam yapılarak personel arasında ayrım yapıldığı iddia edildi.

Kurumda örgütlü Türk İmar ve İnşa Hizmetleri Sendikası (Türk İmarSen) ayrıcalıklı zammı Çevre Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığına şikayet etti. Zammın, deprem sonrasında TOKİ personelinin yoğun çalıştığı gerekçesiyle ödül olarak verildiği belirtiliyor.

Türk İmarSen Başkanı Zafer Çelik ile Başkan Yardımcısı Özgür Süzgün imzasıyla gönderilen şikayet mektubunda daire başkanı ve altındaki personelin niçin zamdan mahrum bırakıldığının açıklanması talep edildi.

SADECE ÜST YÖNETİCİLERE ZAM

TOKİ yönetimi, seçim öncesinde hızlanan konut yatırımları ile depremin yaralarını sarmaya yönelik çalışmalar nedeniyle yorgun düşen personelini ödüllendirmek için Çevre Bakanlığından ‘ek zam' talebinde bulundu.

Depremden hemen sonra başlayan görüşmeler Ramazan Bayramı öncesinde sonuçlandı. Ancak, personelin tamamına ek zam almak için yola çıkan TOKİ yönetiminin, sadece üst yöneticileri kapsayan yüzde 20 oranında bir zamla döndüğü bilgisi kuruma yayıldı. Kendilerine de zam yapılacağı umuduyla görüşmelerden müjde bekleyen TOKİ personeli, zammın sadece daire başkanları, başkan yardımcıları ve TOKİ Başkanı ile sınırlandırıldığını öğrencine büyük hayal kırıklığı yaşadı.

GEREKÇESİ SORULDU

TOKİ içerisinde huzursuzluğa neden olan ayrıcalıklı zam için devreye giren Türk İmarSen, Çevre Bakanlığı TOKİ Başkanlığı ile Cumhurbaşkanlığına resmi yazı göndererek gerekçesini sordu.

Mektupta, “İdareniz tarafından Ramazan Bayramı öncesi daire başkanı ve üst kadrolara yüzde 20 oranında zam yaptığı, daire başkanının altındaki unvanlara herhangi bir iyileştirme yapmadı bilgisi gelmiştir. Sendika olarak çalışanlarımızın hakkını aramak ve korumak adına daire başkanlığı kadrosu altında bulunan diğer kadroların söz konusu zamdan faydalandırılmama nedeni konusunda bilgi verilmesini arz ederiz” denildi.

Sözcü

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cumhuriyet tarihinin en büyük savunma sözleşmesi! Suudi Arabistan Türkiye'den İHA satın alıyor Rusya'nın market kuyruğunda bekleyen Ukraynalıları vurduğu anlar ortaya çıktı! Komşu sıfırladı Türkiye tam gaz! Cumhur İttifakı'nda sert kavga!