Anasayfa
30 Eylül 2019 ( 90 izlenme )
Reklamlar

TRT'den skandal Mansur Yavaş talebi!


Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, TRT'nin ishal vakalarının sulardan kaynaklandığını açıklaması için kendisine teklifte bulunduğunu ileri sürdü.


Ankara’da ishal vakalarındaki artış gündemdeki yerini korurken Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Şenol, salgının su şebekesinden olmadığını belirterek TRT’nin aksi yönde açıklama yapması ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın açıklamalarını yalanlamasını teklif ettiğini ileri sürdü.

“BİZİM VERGİLERİMİZDEN BESLENİR”

Şenol, “Biz ishallerde her yıl bu vakitler sıklık artışı görürüz. Önceki akışta yazdım sebeplerini ama bazı ‘film’ adamlarının neden sık ekrana çıktığını anlayın diye yazıyorum. İshal ile ilişkili konuşmamı isteyen haber kanallarının bir ricası var.

Sularla ilişkili olduğunu söylemem. Aslında bu teklifi açıkça yapan, yani ‘ishallerin sebebi sulardır’ dememi isteyen ana haber kanalının adını da yazıp sildim sonradan. Zira, bizim vergilerimizden beslenir, amir sözü dinlenir. Ve ne yapsak illa ki söyleyecek dolu yalanları vardır, siz bilin istedim” ifadelerini kullandı.

Şenol bir sonraki mesajında da Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu ve Tunç Soyer’i etiketleyerek “İşiniz zor” dedi.

YAVAŞ VE ASKİ AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Ankara'da, ‘sudan kaynaklı salgın hastalık' olduğu iddialarının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş açıklamada bulunmuştu. Yavaş, “Ankara'da, sudan kaynaklı salgın hastalık olduğuna yönelik asılsız haberler yayılmıştır. Bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Gerekli açıklamayı ASKİ Genel Müdürlüğümüz yapmış bulunmaktadır” ifadelerini kullanmıştı. ASKİ'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada da su numunelerindeki klor konsantrasyonunun 0,2 mg/L'nin üzerinde olduğu belirtilmişti.

https://www.gercekgundem.com/medya/122901/trtdenskandalmansuryavastalebi

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP’nin ‘varlık kuyrukları’ bitmiyor! TRT, vatandaştan kesti şirketlere aktardı! Sağlık Bakanlığı açıkladı: 2.654 yeni vaka tespit edilirken, 16 kişi hayatını kaybetti, 17.524 kişi sağlığına kavuştu! Bakan Kurum konut projesinden umutlu: Fiyatlar düşmeye başladı, düşmeye devam edecek