Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
14 Mart 2018 ( 1583 izlenme )
Reklamlar

TRT1 sunucusu Pelin Çift'e tepkiler dinmiyor 'Maaşını neden biz ödüyoruz?'

TRT 1’de yayınlanan Pelin Çift İle Gündem Ötesi’nin son bölümüne Murat Bardakçı konuk oldu, programda yaşananlar sosyal medyada tartışma yarattı.

Tarih konusundaki çalışmalarıyla tanınan gazeteci-yazar Murat Bardakçı, programda İngiliz devlet arşivinin kamuya açık belgelerinden alıntı yaparak, “Atatürk'ün hilafeti kaldırması en çok İngiltere'yi rahatsız etti” dedi.

“İyi de canım, bir dakika, kim yazdı onu dediniz? Yahu bir dakika ama” diye Bardakçı’nın sözünü kesen Çift, söz konusu belgeleri kaleme alan yetkiliyi kast ederek “İngiliz genel valisi umursadıkları biri miydi acaba?” dedi.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ ÇEKTİ
Çift’in bu itirazı dile getirirken sergilediği tavır ve “Hilafet kaldırılmasa daha iyi olurdu” şeklindeki sözleri sosyal medyada yüzlerce vatandaşın tepkisini çekti.

1111111111111.jpg

Konu Twitter’ın yanı sıra Ekşi Sözlük’te de iki gündür gündemin üst sıralarında yer alıyor.

'BU PROGRAM FORMATINA SON VERİLMELİ'
Çift'in programdaki tavrını değerlendiren Hürriyet yazarı Emre Kızılkaya da, bugün "TRT'yi kapatalım mı, yoksa Pelin Çift ve benzerlerinin maaşını cebinizden ödemeye devam etmek ister misiniz' diye referandum yapsak, sizce sonucu ne olur?" diye sorarak tepki gösterdi.

Kızılkaya bugünkü yazısında Çift hakkında şu ifadeleri kullandı:

TRT reyting kaygısı olan bir kanal değilken ve olmamalıyken, "bilmem nenin şifresi" diye, günümüzün en hayati konusu olan hakikati ortaya çıkarmak yerine onu bulandırmayı amaçlar görünen bu program formatına ve benzerlerine acilen son verilmeli.

Bu tür programlar yapmak isteyenler, tüm vatandaşların vergilerinden haksız kazanç elde etmek yerine, serbest piyasa şartlarında özel kanallarda şanslarını deneyebilirler. 

Zira günümüzde tüm dünyada yalan habere karşı kamu yayıncılığının önemi tartışılıyor.

Daha iki hafta evvel İsviçre'de vatandaşlar, vergileriyle finanse edilen kamu yayıncısını kapatma teklifini referandumda reddetti.

Bugün "TRT'yi kapatalım mı, yoksa Pelin Çift ve benzerlerinin maaşını cebinizden ödemeye devam etmek ister misiniz" diye referandum yapsak, sizce sonucu ne olur?

Emre Kızılkaya'nın Hürriyet'te yayınlanan yazısı

http://www.abcgazetesi.com/trt1-sunucusuna-tepkiler-dinmiyor-82119h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ekmeği ucuza sattı olanlar oldu! Camide Suriyeli kadınla basılan imam hakkında soruşturma başlatıldı! Melih Gökçek 'Bundan sonra bu tip suikastler devam edecek !' Nereden biliyorsun ? Biliyorsan neden önletmiyorsun ? Küçük damada büyük kıyak iddiası!