Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
28 Temmuz 2019 ( 207 izlenme )
Reklamlar

TSK'da, bakanlıklarda FETÖ'nün yerini aldığ iddia edilen tarikat üniversite açıyor!


TSK'da, bakanlıklarda FETÖ gibi yapılanma içinde olduğu, hatta Sağlık Bakanlığı'nda yapılan atamaların tarikatın merkezi Adıyaman'dan yapıldığı iddia edilen Menzil Tarikatı şimdi de üniversite açıyor. Hacegan Vakfı tarafından "Semerkand Bilim ve Medeniyet Üniversitesi" diye açılacak üniversite için Meclis'te 'özel yasa' çıkarılmıştı. Hacegan Vakfı'nın resmi Twitter hesabından Menzil Şeyhi'nin paylaşımları retweet edildi.Kamuda FETÖ’den boşalan kurumlara yerleştirildiği iddialarıyla gündeme gelen Nakşibendi Tarikatı’na mensup Menzil Cemaati’ne bağlı Hacegan Vakfı bünyesinde ‘Semerkand Bilim ve Medeniyet Üniversitesi’ kurulması için çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK), 18 Mayıs’ta Resmi Gazete’de yayımlanmıştı. AKP’nin seçimlerden sonra OHAL’in kaldırılacağı vaadi ve Meclis’te çoğunluğu kaybetme riski, kararın seçimden hemen önce alelacele alınmasına neden olmuştu.

YILLARIN PROJESİNE SEÇİM ÖNCESİ ONAY

‘Semerkand Bilim ve Medeniyet Üniversitesi’ projesi 2015 yılında başladı. Beş yeni vakıf üniversitesi kurulmasını ve bazı üniversitelerin adının değişmesini öngören yasa teklifine eklenerek, 29 Nisan 2016’da Meclis Başkanlığına sunuldu. Teklifteki diğer üniversitelerin kurulması aynı yıl Mecliste kararlaştırılırken, Semerkand hariç kaldı.

Semerkand Üniversitesi, en son dördü vakıf bünyesinde olmak üzere 20 yeni üniversite kurulmasını ve bazı üniversitelerin bölünmesini içeren Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK’larda Değişiklik Yapan Tasarıya eklenerek 20 Haziran 2018’de Meclisten geçirilmişti.

SAĞLIK SEKTÖRÜNE YERLEŞİYORLAR

15 Temmuz darbe girişiminden sonra devlet kurumlarından temizlenen FETÖ yapılanmasının yerine AKP tarafından Menzil Cemaatinin yerleştirildiği, güçlü bir iddia olarak gündemde. Menzilcilerin özellikle devletin sağlık kurumlarına ve TSK'ya yerleştirildiği savunuluyor. Kurulması kanunlaşan Semerkand Bilim ve Medeniyet Üniversitesi’nde kurulacak fakülteler şöyle sıralanıyor: “Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Sağlık Meslek Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Enstitüsü.”

Gazeteci İsmail Saymaz Twitter hesabından, "Türkiye’nin ilk tarikat üniversitesini Menzil’ciler açıyor. Hacegan Vakfı’na ait olan Semerkand Bilim ve Medeniyet Üniversitesi, geçen yıl TBMM’de kabul edilen bir kanunla kurulmaya hak kazandı. Ancak henüz faaliyete geçmedi. Vakfın twitter hesabında şeyhlerinin paylaşımları var" yazarak şu bilgileri paylaştı:

MENZİL ŞEYHİ HASTANE DENETLEMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde Menzil şeyhinin Pendik’te yaptırdığı hastaneyi ziyaretine ait görüntüler ortaya çıkmıştı. 

Menzil şeyhi Pendik’te yaptırdığı hastaneyi gezmiş, şeyhe eşlik eden doktorların takkeli olduğu ve video boyunca el pençe divan durdukları görülmüştü.

Doktorlar şeyhe 'Gavs’ım' şeklinde hitap ettikleri duyulmuştu.

Hastanenin adının “Emsey” olduğu ve bunun da “Emret Seydam” anlamına geldiği iddia edildi. Seyda kelimesi Menzil şeyhlerine yönelik kullanılan bir hitap şekli.

İşte o görüntüler:


Menzil şeyhi Pendik'te hastane gezdi, doktorlar el pençe divan durdu !


AÇILIŞNI ERDOĞAN YAPMIŞ

Gazeteci Barış Pehlivan, "Metastaz'da yazdık" diyerek; "Menzil şeyhinin gezdiği Emsey Hospital adlı bu hastanenin açılışını, 2012'de kim yaptı dersiniz? Recep Tayyip Erdoğan! MİT krizinin hemen sonrasındaki bu açılışa katılmasıyla, Erdoğan Fethullahçılara "alternatifiniz var" diyordu. FETÖ'nün panzehirine bak!" ifadelerini kullandı.

http://www.krttv.com.tr/gundem/tsk-da-bakanliklarda-feto-nun-yerini-aldig-iddia-edilen-h9742.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye’de bazı şeyler maalesef değişmiyor! 'Olası nükleer patlamada az kişi ölsün diye Sinop seçildi!' Yandaş ATV’nin operasyon yayını çığır açtı! İzleyenleri hem şaşırttı hem de kahkahaya boğdu! Böyle olur yandaşın sendikası: Biz bazı sendikalar gibi grev yapmayız!