Anasayfa
27 Ekim 2020 ( 46 izlenme )
Reklamlar

TTB'den Sağlık Bakanlığı'nın kararına tepki!


Koronavirüs salgını nedeniyle sağlık çalışanlarının istifalarının kabul edilmeyeceğine ilişkin karara tepki gösteren TTB, "ağlık çalışanlarının izin ve istifalarının engellenmesi kabul edilemez" açıklamasında bulundu.Türk Tabipleri Birliği (TTB), koronavirüs salgını nedeniyle sağlık çalışanlarının istifalarının kabul edilmeyeceğinin bildirilmesini ardından bir açıklama yaptı.

Yeni tip koronavirüs (Covid19)salgınının meslek hastalığı kabul edilmemesi ve sağlıkçılara düzenli test yapılmadığı hatırlatılan açıklamada, "Sağlık çalışanlarının izin ve istifalarının engellenmesi kabul edilemez" denildi.

TTB'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

"Pandeminin 8. ayında COVİD19 Meslek Hastalığı Sayılmazken, Sağlıkçılara düzenli test yapılmazken; Sağlık Çalışanlarının izin ve istifalarının engellenmesi kabul edilemez." 


http://www.krttv.com.tr/saglik/ttbdensaglikbakanligininkararinatepkih51754.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Deprem sarsıntılarını 'Erdoğan'a teşekkür edilmemesine' bağlamıştı: Uzay Ajansı’na atandı! Kriz Varlık Fonu’nu da vurdu: Kârı düştü, borcu arttı! MHP'den beklenmedik çıkış! "Erdoğan yediği hurmaları ifşa ediyor!" Milyonlarca insanı ilgilendiren hareket! Vaka sayısı tırmandı MEB harekete geçti!