Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
20 Mart 2019 ( 13 izlenme )
Reklamlar

Türkçe konuşulmasını yasakladığı iddia edilmişti… BMW’den cevap geldi


Alman otomobil üreticisi BMW’deki bir departmanın, çalışanlarına Türkçe konuşma yasağı getirdiği iddia edildi. İddialara işletmeden açıklama geldi.

Açıklamada, ’’120 ayrı milliyetten insan çalıştıran BMW tesislerinde, ‘Türkçe konuşma yasağı’ olması mümkün değil. Buna asla müsaade etmeyiz’’ denildi.

Başta BİLD gazetesi olmak üzere ülke medyasında geniş yer alan ’’BMW’de Türkçe konuşma yasağı’’ başlıklı haberlerle ilgili RedaktionsNetzwerk Deutschland’a açıklamalarda bulunan BMW İşletmeleri Sözcüsü Jochen Frey, ’’Bize de intikal ettirilen, bir vardiya ustabaşımızın 20 kişilik Türklerden oluşan mesai grup arkadaşlarına ‘Burada sadece Almanca konuşacaksınız’ talebi olmuş. Biz de bunu duyar duymaz işletme olarak derhal harekete geçip bu tür bir yasağın bırakın sosyal tesisleri kapsamasını, işyerinde bile asla olamayacağını tüm birimlerimize anlaşılır kesin ve net bir dille ifade ettik’’ derken, sadece herkesin katıldığı ‘genel çalışma toplantılarında’ Almanca konuşulmasından yana olduklarını belirterek, ‘yasak’ iddialarını yalanladı.

’’BMW işletmelerinde kurumsal olarak kesinlikle bir ‘Türkçe konuşma yasağı’ hiç bir an gündemde olmadı ve olamaz’’ diyen BMW İşletmeleri Sözcüsü Frey, 120 milliyetten çalışanlarından bir kişiye bile herhangi bir ayrımcılık veya ona benzer yasakların olamayacağını, böyle şeylere hiç bir zaman  izin vermeyeceklerini belirtirken; dışlamanın her türlüsüne de asla tahammül etmelerinin söz konusu olmadığını vurguladı.

https://www.abcgazetesi.com/turkce-konusulmasini-yasakladigi-iddia-edilmisti-bmwden-cevap-geldi-3649

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kurtuluş Savaşı'nın romanı yazıldı Kur'an kursu eğiticisi için yakalama kararı! Kaynaklar böyle çarçur ediliyor! 37 bin liraya eğlence konsollu makam aracı! CHP'den çarpıcı iddia AKP'li vekil Kürt oyları için ABD'ye mi gitti?