Anasayfa
08 Mayıs 2021 ( 15 izlenme )
Reklamlar

Türkiye pazarlara akın etti! İşte satılan ürünler ve pazar yeri kuralları...


İçişleri Bakanlığı'nın 'Pazar Yerleri' genelgesine göre bugün pazar yerleri 17.00'a kadar açık kaldı. Pazarlarda uygulanacak kurallar İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile belirlendi.


İçişleri Bakanlığı'nın 'Pazar Yerleri' genelgesine göre bugün 10.0017.00 saatleri arasında yaş sebze ve meyve ile fide satışı yapan pazar yerleri açıldı.

Tam kapanma döneminde 15 Mayıs Cumartesi günü de 10.0017.00 saatleri arasında sadece yaş sebze/meyve ile fide satışı yapan pazar yerleri açık olacak.

Vatandaşların yaş sebze/meyve ve fide ihtiyaçlarını temin amacıyla ikametlerine en yakın pazar yerine gidip gelebilmelerine izin verildi.

Her ürün satılamayacak

Pazar yerlerinde temizlik, giyim, züccaciye ve oyuncak gibi ürünler satılamayacak.
Cumartesi günleri 10.0017.00 saatleri arasında kurulacak pazarlarda özellikle köylülerin ürünleri olmak üzere sadece yaş sebze/meyve ile fide satılabilecek. Temizlik ürünleri, giyim, züccaciye, oyuncak, süs eşyası, çanta gibi ürünlerin satışına izin verilmeyecek.

Pazar yerlerine kontrolsüz giriş çıkışlar engellenecek

Pazar yerlerine kontrollü giriş/çıkışları sağlamak için belirlenen noktalar haricinde diğer tüm alanlar demir bariyer ve benzeri araçgereç ile kapatılarak kontrolsüz giriş/çıkışlar engellenecek.

Tezgahlar arası en az 3 metre olacak

Bu alanlarda Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde belirtildiği üzere, sergi ve tezgahlar arasında en az 3 metre olacak şekilde mesafe bırakılacak.

Pazarcılar sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak

Pazar yerlerinde satış yapacak pazarcılar, ilgili meslek odası tarafından düzenlenen "Mesleki Faaliyet Belgesi" ile "Ticari Araç Görevlendirme Belgesi"ni ibraz etmek ve güzergahla sınırlı kalmak kaydıyla cumartesi günleri sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak.

https://www.gercekgundem.com/guncel/273003/turkiyepazarlaraakinettiistesatilanurunlervepazaryerikurallari


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP 2018'de 6 bin imam, 3 bin Kuran kursu hocası alacak! Diyanet tarikat koleji satın aldı "Güzel Haber" olarak duyurdular! Sayıştay ortaya çıkarttı! Memurun ikramiyesini bakın kim paylaşmış! Öldürmeye çalıştığı kadına intihar süsü vermeye çalıştı!