Home
21 Ekim 2020 ( 94 izlenme )
Reklamlar

Türkiye, Uganda, Burkina Faso ve Suriye'den de pamuk ithal ediyor!


CHP tarafından hazırlanan ve MYK'ya sunulan raporda, Türkiye'nin Venezuella'dan peynir ithalatının ardından Uganda, Burkina Faso ve Suriye’den pamuk almaya başladığı belirtildiCHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak tarafından hazırlanarak MYK'ya sunulan rapora göre, Türkiye, Venezuela peynirinden sonra, Uganda, Burkina Faso ve Suriye’den de pamuk almaya başladı.

Rapora göre, Türkiye’de ekilebilen tarım arazisi 41 milyon hektardan 37 milyon hektara düştü; pamuk ithalatı 1 milyon tona ulaştı.

CHP'li Toprak'ın hazırladığı raporda, “Tarımdaki çöküşün en somut göstergesi, ekilen tarım arazilerinin azalmış olmasıdır. Pek çok Avrupa ülkesinin toprağından daha büyük bir alan artık ekilmiyor. Üretici topraktan soğutuldu” görüşü savunuldu.

Raporda şu görüşlere yer verildi:
“Bir dönem yoksul ve dar gelirli hanelerin sofrasının vazgeçilmezi olan kuru fasulye, nohut, bulgur artık ithal ediliyor. Rusya ve Ukrayna'nın en büyük buğday ithalatçısı olduk. Pamuk ithalatı 1 milyon tona ulaştı. Türkiye, Yunanistan, İsrail, ABD, Brezilya, Arjantin, Uganda, Burkina Faso ve Suriye'den bile pamuk ithal ediyor.”

https://www.aykiri.com.tr/turkiyeugandaburkinafasovesuriyedendepamukithalediyor/5198/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çocuğa istismardan 18 yıl hapis cezası almıştı, beraat etti! Son kararı Yargıtay söyleyecek G Ö S T E R D İ P L O M A N I: 'Tahsilim var' diyen Erdoğan'a sosyal medyadan yeni çağrı AKP'li Kocaeli Belediyesi, olmayan metronun tabelalarını dikti ! Antalya'da açık alanda alkol alınmasını yasaklayan Antalya Valisi'nden herkesi şaşırtan bir yasak daha!