Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
30 Haziran 2020 ( 12 izlenme )
Reklamlar

Türkiye Wushu Federasyonu'ndaki skandallara bir yenisi eklendi!


Türkiye Wushu Federasyonu Başkanvekili Abdurrahman Akyüz'ün kızı, eşi ve oğlunun şampiyonluklarıyla ilgili skandallara bir yenisi eklendi.Türkiye Wushu Federasyonu (TWF) yaptıklarıyla her geçen gün hayrete düşürmeye devam ediyor.

Birgün'den Eren Tutel'in haberine göre, geçen şubat ayında Sakarya'da düzenlenen 2020 Türkiye Tai Chi Şampiyonası'nda tıpkı TWF Başkanvekili Abdurrahman Akyüz'ün eşi Fatma Akyüz gibi Sakarya bölgesi hakemleri olan Songül Coşkun ve Emel Özdemir Çokhamur'un turnuvaya hakemliğin yanı sıra yarışmacı olarak katıldığı ortaya çıktı.

Organizasyonda yer aldıkları kategorilerde rakipleri bulunmayan Coşkun ve Çokhamur, Türkiye şampiyonluğu kazanmış.

Songül Coşkun, turnuvada veteran kadın 42 form kategorisinde, Emel Özdemir Çokhamur ise veteran kadın opisyonel disiplininde şampiyonluğa ulaştı.

Ayrıca daha önce turnuvada başhakem olan Fatma Akyüz, veteran kadın 32 form kategorisine tek sporcu olarak katılmış ve şampiyon olmuştu. Adı birçok skandala karışan Başkanvekili Abdurrahman Akyüz'ün Sakaryalı olduğu biliniyor.

TALİMATLAR YASAKLIYOR

TWF'nin hakem talimatları aynı turnuvaya hem hakem hem de sporcu olarak katılmayı yasaklıyor.


http://www.krttv.com.tr/gundem/turkiye-wushu-federasyonu-ndaki-skandallara-bir-yenisi-eklendi-h39087.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Esenler Belediyesi'nin projesinde 'gizemli' işler! #Hayır oyu vereceğini söyleyen vatandaş soruyor 'Niye evet diyeyim ki ? Daha beter olsun diye mi ?' Taşeron İşçi Mülakatında Rezalet: Sorunlu Bir Personeldi, Zor Sorduk! Türkiye simitçiyi batıran patronun uçağını konuşuyor. ‘Teşvikle uçak mı aldı?’