Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
04 Ağustos 2018 ( 335 izlenme )
Reklamlar

'Türkiye'ye operasyon yapılsın' çağrısı!

ABD'li Newsweek dergisinden Türkiye'ye operasyon çağrısı yapıldı.Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD menşeli yayın organı Newsweek dergisinde çıkan haberin, Türkiye konusundaki en kötü haberlerden biri olduğunu belirtti.

31 Temmuzda yayımlanan "Erdoğan Kürtleri kırmak ve Osmanlı'yı diriltmek istiyor" başlıklı haberde çarpıcı ifadeler kullanıldı. Jonathan Watchel ve Albert Watchel imzalı haberde, Türkiye'nin son yıllardaki dış politikasına değinildi.

Türkiye'nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan döneminde, dış politikada saldırgan bir tutum izlendiği bahsedilirken, iç siyasette de Kürtlerin kullanıldığını ve 2013 yılındaki "Kürt açılımı"na rağmen son dönemlerde Kürtlere karşı saldırgan bir politika izlendiği belirtildi.

Newsweek'in haberinde, Türkiye'nin "terör rejimi"ne doğru yöneldiğine ve Türkiye'nin bir zamanlar demokratik ve ılımlı olduğuna değinildi. Türkiye'nin Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ı devirmek istediği ifade edilirken bölgedeki operasyonlarda Kürtlerin katledildiği iddia edildi.

Haberde, Erdoğan'ın, "Sünnilerin lideri" sıfatıyla hareket ettiğini ve Orta Doğu'da karmaşa yarattığı iddia edildi. Türkiye'nin Rusya ve Amerika'yla ikili ilişkilerinin bulunduğu belirtilirken, Erdoğan'ın dış politikasının ikilik içerdiği ve akıl dışı olduğu iddia edildi.

KALIN'DAN TEPKİ

Kalın, Twitter hesabında, Newsweek'de yayınlanan, "PKK ve FETÖ terör örgütleri propagandasının, gerçekler ve ideolojik paranoya olarak analiz edilerek sunulduğu" makalenin, Türkiye hakkında en kötü yazılardan biri olduğu paylaşımını yaptı.     

İbrahim Kalın, paylaşımında "24 Haziran seçimleri geçtiğine göre Newsweek şimdi de Türkiye'de yeni bir darbe girişimi çağrısı mı yapıyor?" ifadesini kullandı.

ekran-alintisi-525.jpg

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/turkiyeye-operasyon-yapilsin-cagrisi-200806h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yargıtay’dan skandal FETÖ kararı! CHP'den emekliler için önemli hamle! Kanun teklifi sunuldu Gericiler mezarlara saldırdı: 'Günah' diyerek fotoğraflı mezarları tahrip ettiler! FETÖ bağlantılı iş insanına Saray kıyağı!