Anasayfa
04 Mayıs 2021 ( 13 izlenme )
Reklamlar

Ülke kapalıyken AKP'yi açık tutan neden belli oldu


Anketlerde AKP kuruluşundan bu yana ilk defa yüzde 30’ların altını gördü. Parti genel merkezinde yaşanan kriz ise Saray'a yansıtılmadı.


Hafa sonu Metropoll araştırma şirketi tarafından yapılan anketin sonuçları çok konuşuldu.

Birgün'de yer alan habere göre; AKP kuruluşundan bu yana ilk defa yüzde 30’ların altını gördü. Üstelik yurttaşın iktidarın uygulamalarına dair verdiği cevaplar AKP için durumun tahmin edilenden çok daha kötü olduğunu gösterdi.

Üstelik Saray’ın ve AKP üst yönetiminin masasında olan tek kamuoyu araştırması da bu değil. Alınan bilgilere göre son iki aydır kendilerinin yaptırdığı anketlerde de durum bundan farklı değil. Bu yüzden ülke kapanırken genel merkez açık kaldı ve çalışmalarını sürdürüyor.

Ulaştığımız haberlere göre partinin içine girdiği manzara uzun süre Saray’a tam olarak yansıtılmamış. Hem parti içinden bazı isimler hem de Albayrak bu konuda aktif bir çaba sarf etmiş. Ta ki üstü örtülemeyecek boyuta ulaşıncaya kadar. Haftalık ve ayık olarak yapılan tüm kamuoyu yoklamaları yılbaşından buyana dikkatle inceliyor ve pozisyon belirliyor.

BAKAN ZATEN GİDECEKTİ

Erdoğan, genç AKP’li elitlerin sebep olduğu skandallar, 128 milyar dolar meselesi, Bakan Pekcan’ın durumu gibi başlıklardan çok fazla rahatsız olduğu ve bu konuda kurmaylarıyla çok sık toplantı yaptığı biliniyor. Hatta yaklaşık bir ay önce yapılan bir toplantıda yaptığı bir dizi eleştiriden sonra Pekçan’ın gidecekler listesine alındığı bilgisi de kulislere düşmüştü. Şimdi iş daha da büyüdü.

AKP’li bir isimden alınan bilgiye göre Erdoğan’ın masasındaki anketlere göre kendisi partiden 10 puan önde gözüküyor. Bu nedenle de Erdoğan tüm dikkatini parti ve bakanlar kuruluna çevirmiş durumda. Mayıs aynın sonuna kadar hem partide hem de kabineye neşter vurması bekleniyor. Ekonomi ve pandemiyle ilgili sorunların devam etmesi iki bakanı da topun ağzına getirdi.


http://www.krttv.com.tr/gundem/ulkekapaliykenakpyiaciktutannedenbelliolduh75109.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kuveyt’ten gelen Rizeli işçide de corona çıktı! Erkan Baş'tan Erdoğan'a 'Türkiye’nin başındaki en büyük bela saray rejimi, AKP iktidarı ve Erdoğan’dır!' Hakan Atilla davasında jüri karar verdi! Darphane’den Ağustos'ta altın üretimi rekoru: 17,8 ton