Home
18 Ekim 2018 ( 119 izlenme )
Reklamlar

Ümit Kocasakal'dan İş Bankası çıkışı: Bunun bir bedeli olur!

İstanbul Barosu eski Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocasakal'dan, Atatürk'ün vasiyeti olan İş Bankası hisselerinin hazineye devredilmesi tartışmalarına ilişkin çok sert bir açıklama yaptı.


AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ait hisselerin Hazine’ye devredilmesi tartışmasını başlattı. Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu tarafından Atatürk'ün vasiyeti üzerine kullanılan hisselerin hazineye devredilmesini isteyen Erdoğan'a sert tepkiler geliyor. 

Halk TV'de Çağlar Cilara'ya konuşan Kocasakal, "Siz bir vasiyeti çiğniyorsunuz, Ulu Önder'in kemiklerini sızlatıyorsunuz. Bunun bir bedeli olur, bunun hesabı mutlaka sorulur hukuki ve siyasi manada. Bu bugün olamasa dahi yarın bir gün olur" dedi.

https://www.abcgazetesi.com/guncel/umitkocasakaldanisbankasicikisibununbirbedeliolur/haber109177

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fransızların indirimli aldığı otomobile biz 2 katını ödüyoruz AKP'li vekil Adli Çelik'ten skandal sözler ! 'Kurtuluş Savaşı ile kölelikten kurtulduk, Erdoğan ile tam bağımsız olduk' AKP, yıllarca kira ödemeden İBB binalarını kullanmış! Binek otomobil ihracatı 9,2 milyar dolara ulaştı