Ümit Özdağ’dan çarpıcı Süleyman Soylu iddiası! ‘O itirafının olduğu videoyu AA'dan ve bakanlığın sosyal medya hesaplarından sildirdi!’

34 izlenme 19 Eylül 2021
Reklamlar

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Süleyman Soylu ile ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu.

Zafer Partisi lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ, medya temsilcileriyle dün bir araya geldi. Partisinin genel başkan yardımcılarından Melda Döne Çelik’in, ikâmet ettiği HatayReyhanlı’da, Suriyeli sığınmacıların saldırısına uğradığını söyleyen Özdağ, "Vali ve Emniyet Müdürü’ne sesleniyorum: Sorumluları bulunmazsa hem hukuk yoluyla hem eylem yoluyla harekete geçeceğiz" dedi.

Soylu’nun, "Türkiye’deki asayiş olaylarının yarısı göçmenler tarafından gerçekleştiriliyor, bunun yarısı da kendi içlerinde küçük yaşta evlilikler" şeklindeki ifadesinin yer aldığı videoyu basına izleten Özdağ, söz konusu videonun Anadolu Ajansı ile bakanlığın sosyal medya hesaplarından silindiğini ifade etti ve ekledi: "Demek ki yüzde 2 değilmiş. Bu konuşma yayımlanmasının ardından, yayımlanan bütün kanallardan sildirildi. Türkiye’deki asayiş olaylarının göçmenler nedeniyle iki katına çıktığını söylüyor."

‘SURİYELİLERE VERİLEN VATANDAŞLIK SAYISI GİZLENİYOR’ İDDİASI

Suriyelilere verilen vatandaşlık sayılarının da gizlendiğini iddia eden Özdağ, "Yalan söyleniyor. Eskiden Türk vatandaşlığı alanların isimleri Resmi Gazete’de yayımlanırdı. Artık yayımlamıyorlar. Yakında Türk vatandaşlığı alan gerçek Suriyelilerin sayısını da paylaşacağız. Sahte vize, sahte soğuk mühür ve sahte hudut girişi olanlara Türkiye’de oturma izni veriliyor. Emniyet Genel Müdürlüğü konuyu biliyor. Hangi devlet kurumunun yaptığını biliyor. Polislerin bu konuda kendi aralarında yaptıkları konuşmalara şahit olduk. Kanıtları da var" diye konuştu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP Ankara İl Başkan Yardımcısının hayat pahalılığına bulduğu çözüm: ‘Karpuz yetiştirin’ Türkiye Avrupa'da durdurulamıyor! Ülke sıralamasında 2 basamak yükseldik AKP'li belediyede 'Lale devri': Milyonlar harcadılar! Meclis'in geçen yılki karnesinde ayrımcılık çıktı! Muhalefetten gelen 662 teklif reddedildi!