Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
27 Şubat 2018 ( 1951 izlenme )
Reklamlar

Ünlü yazardan Erdoğan'a: Ülkemize gelme

Erdoğan’ın Cezayir ziyareti öncesi dünyaca ünlü Cezayirli edebiyatçı Kamel Daoud, Erdoğan’a açık bir mektup yazdı. Erdoğan’a sert eleştirilerin yer aldığı mektubunda Daoud, “Ortadoğu’da mağdurla ağlayıp cellatlarıyla iş antlaşmaları imzalıyorsunuz” diyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cezayir ziyareti öncesi dünyaca ünlü Cezayirli edebiyatçı Kamel Daoud, Erdoğan’a açık bir mektup yazdı. Erdoğan’a sert eleştirilerin yer aldığı Huffington Post’taki mektubunda Daoud, “Ortadoğu’da mağdurla ağlayıp cellatlarıyla iş antlaşmaları imzalıyorsunuz” diyor.

Romanları 20 dile çevrilen, 2014’te Goncourt Akademisi Edebiyat Ödülü’ne layık görülen dünyaca ünlü Cezayirli edebiyatçı Kamel Daoud, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Salı günü gerçekleştireceği Cezayir ziyareti öncesi açık bir mektup kaleme aldı.

Kamel Daoud, Huffington Post’ta yayınlanan Erdoğan’a açık mektubuna “Ülkemize hoş gelmediniz” diye başlarken, Erdoğan’ı “Müslüman Kardeşler” örgütünün bildik ve eski yöntemlerini uygulamakla itham ediyor. Daoud, “İslam sizin için sadece bir basamak. Tanrı bir ticari ürün. Modernlik bir düşman. Filistin sadece bir vitrin. İslamcılar ise şaşkın dalkavuklarınız” diyor.

Türkiye’deki tutuklamalar, hak ihlalleri ve ölümlere atıfta bulunan Cezayirli yazar, “Ortadoğu’da mağdurla ağlayıp cellatlarıyla iş antlaşmaları imzalıyorsunuz. Bizim haysiyetimizi değil kendi halifeliğinizi savunuyorsunuz” diye ekliyor.

http://www.abcgazetesi.com/unlu-yazardan-erdogana-ulkemize-gelme-80501h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Aşağılık tacizci yakayı ele verince, adilikte sınır tanımadı 'Eşim hamile, şeytana uydum !' Fatih Portakal'dan, Erdoğan'ın 'Ellerinden gelse bizi darağacına çıkaracaklar' sözlerine tepki ! RTE'ye 'Halkın Parasıyla' Ahlat'ta 1071 m2 köşk yapılıyor ! Cihatçı teröristler selfie çekerken kendini patlattı ! Darısı hepsinin başına !