Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
12 Haziran 2019 ( 56 izlenme )
Reklamlar

Ve Katarlılar da gidiyor


Borsa İstanbul'da portföyü olan yabancı yatırımcılar arasında ilk 5 ayda Katarlı yatırımcıların hareketleri dikkat çekti. Katarlıların bu süreçte yaklaşık 4.6 milyar liralık çıkış yaptığı gözlendi.
Katarlı yatırımcıların 2019'un ilk 5 ayında Borsa İstanbul'daki 4.6 milyar liralık yatırımını çektiği bildirildi.

Merkezi Kayıt Kuruluşu'nun (MKK) verilerine göre, Borsa İstanbul'da portföyü olan yabancı yatırımcılar arasında ilk 5 ayda Katarlı yatırımcıların hareketleri dikkat çekti. Katarlıların bu süreçte yaklaşık 4.6 milyar liralık çıkış yaptığı gözlendi.

Dünya gazetesinden Jülide Yiğittürk Gürdamar'ın haberine göre aralık ayında 14 milyar 745 milyon lira portföy değerine sahip Katarlı yatırımcıların porföyü mayıs ayında yüzde 30.95 azalarak 10 milyar 181 milyon liraya kadar geriledi.

15 MİLYAR DOLAR TUTARINDA YATIRIM YAPACAĞI AÇIKLANMIŞTI

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed el Sani'nin Ağustos 2018’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la yaptığı görüşmenin ardından Katar'ın Türkiye ekonomisine destek için 15 milyar dolar tutarında yatırım yapacağı açıklanmıştı.

Katar'ın Türkiye’ye yönelik yatırım paketinin ilk adımı olarak da Merkez Bankası ile Katar Merkez Bankası arasında ikili para takası (swap) anlaşması imzalanmıştı.

https://odatv.com/ve-katarlilar-da-gidiyor-12061959.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Atatürk'e hakaretten tutuklanan kadınla ilgili yeni gelişme 7 günde koronavirüsü yenen hemşire yaşadıklarını anlattı! CHP’li vekillerden Erdoğan’a: Bunlar baraj değil gölet! AKP'li Hülya Koçyiğit'in değirmeni dönüyor! Konyaaltı Sahili işletme ihalesini damadı kazandı!