Home
18 Temmuz 2022 ( 14 izlenme )
Reklamlar

Yandaş medyadan AKP'yi karıştıracak ihale haberi!


Yeni Şafak gazetesi eski İstanbul Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ı hedef aldı. Gazete, Uysal’ın bakanlıklar ve bürokrasideki bağlantıları aracılığı ile hukuksuz şekilde verdiği ihaleleri, yargıya müdahaleleri ve iş takipçiliği yaptığını manşetine taşıdı.


Yeni Şafak'ta yer alan habere göre, 1,5 yıl İBB Başkanlığı yapan Mevlüt Uysal hem bu unvanını hem hukukçu kimliğini kullanarak iş takipçiliği yapmakla suçlanıyor. İddialara göre birçok bakanlık ve bürokrasideki bağlantıları aracılığıyla HSK ve Danıştay’da bazı isimleri de etki altına alan Uysal, bazı şirketlere imtiyaz sağlıyor, hukuksuz şekilde adrese teslim özel ihaleler yaptırıyor. Uysal, yargıyı bazı kararları almaya zorlarken devletin en üst düzey isimlerini kullanmaktan çekinmiyor.

Başakşehir Belediye Başkanı iken, Kadir Topbaş’ın istifasıyla boşalan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’nı devralan ve bu görevi 1,5 yıl yapan Mevlüt Uysal şimdi iş takipçiliği yapmakla suçlanıyor.

İBB BAŞKANI UNVANINI KULLANIYOR

Ankara kulislerinde konuşulanlara göre Uysal, hem hukukçu kimliği hem eski “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı” unvanını kullanarak HSK ve Danıştay’da bazı isimleri etki altına aldı. Yine birçok bakanlıktaki ve bürokrasideki bağlantıları aracılığıyla hukuksuz ve kanunsuz taleplerde bulunuyor, haksız menfaat ve kazanç sağlıyor. Uysal özellikle adrese teslim ihaleler düzenlenmesi, ihalelerin hukuksuz şekilde bazı şirketlere verilmesi ya da bazı şirketlerin usulsüzlerinin yargıda aklanması için çaba gösteriyor.

ÜST DÜZEY İSİMLERİ İSTİSMAR EDİYOR

Mevlüt Uysal’ın yargıyı bazı kararları almaya zorlarken devletin en üst düzey isimlerini kullanmaktan çekinmediği belirtiliyor. Uysal’a, İBB Başkanlığı görevini Ekrem İmamoğlu’na devrettikten sonra hiçbir siyasi görev verilmedi. Uzun süredir ortalıkta görünmeyen Uysal’ın perde arkasından iş takipçiliği yapması AKP’de birçok çevreyi de rahatsız ediyor.

KRT

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İBB’deki 13 yolsuzluk dosyasına daha el konuldu! Dosyaları bakanlık müfettişleri inceleyecek Arap müşterilere ‘şato’ satmaya çalışan şirket konkordato ilan etti! Ruslardan Kahramanmaraş depremi için şok iddia: İki gün önce tespit edildi İnce'den Erdoğan' bisiklet yanıtı "Binebiliyorsan beygire bin!"