Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
26 Aralık 2019 ( 282 izlenme )
Reklamlar

Yavaş: Parası FETÖ’ye Akan 150 Proje Tespit Ettik


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, AKP'li Melih Gökçek döneminde FETÖ’ye para aktarılan 150 emsal artışı projesi tespit ettiklerini açıkladı.Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Ankara’da işlerini şantajla, rüşvetle çözmek isteyen bir grup var. Sinan Aygün ve kardeşi benimle görüşmek istedi ben görüşmedim. Hatta kardeşi belediyeye gelip benim katıma çıkmaya çalıştı. İzin verilmeyince olay çıkardı” dedi.

Mansur Yavaş, Fox Tv canlı yayınında CHP’li Sinan Aygün’le yaşadığı ‘rüşvet’ polemiği hakkında konuştu. Yavaş, Gökçek döneminde FETÖ’ye para aktarılan 150 emsal artışı projesi tespit ettiklerini duyurdu.

“Belediyeyi ranta kapattık” diyen Mansur Yavaş, “Ankara’da bir grup var, işlerini hatırla, tehdit, şantaj, rüşvet, siyasi bağlantı gibi yollarla çözüyorlar. Sinan Aygün’ün bu şekilde saldırmasının gerekçesi ise, şantajla tehditle bize geri adım attırmak. Asla geri adım atmayacağız” dedi.

Yavaş, “FETÖ’nün para kazanma yolu imar emsal artışları. Nasıl yapılıyor? Uygun bir arsa bulunuyor. İnşaata başlanıyor, belediyeye başvurup inşaat alanı büyütülüyor. Bu artıştan elde edilen para da buraya aktarılıyor. Meclis üyelerimizin araştırmaları sonucunda bu sayının 150 civarında olduğunu tespit ettik” dedi.

http://www.haberasi.com/yavas-parasi-feto-ye-akan-150-proje-tespit-ettik/12129/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'li vekil 'Erdoğan bizim mabudumuz (ilahımız)' dedi, Meclis karıştı ! Yeni havalimanında bir şok daha: Yine tutturamadılar Bakanlık 'şehirciliğe aykırı' plan yapmıştı: Ranta mahkeme engeli! AKP'li Mehmet Özhaseki'den bir skandal yorum daha! "T.C. ibaresi bölücülük alametidir"