Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
26 Mayıs 2019 ( 43 izlenme )
Reklamlar

Yeni askerlik sistemine ilk tepki: Milis mi olacaklar?


Askerlik sistemine ilişkin yeni düzenlemenin bayramdan önce kabul edilmesi bekleniyor. Eğer yasa kabul edilirse, “özel durumlarda muafiyet ve erteleme” başlığı altında Erdoğan'a askerliğini yapmayanlara muafiyet tanıma yetkisi verilecek. Bu duruma ilk tepki İYİ Partili Çıray'dan geldi.Bayramdan önce kabul edilmesi beklenen yeni askerlik sisteminde Erdoğan'a ucu açık bir şekilde askerlikten muafiyet tanıma yetkisi verilmesine ilk tepki İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray'dan tepki geldi. 

Askerlik sistemine ilişkin yeni düzenlemenin bayramdan kabul edilmesi beklenirken, yeni yasada Cumhurbaşkanına ucu açık bir şekilde askerlikten muafiyet tanıma yetkisi verilmesi dikkat çekti. Yasada “özel durumlarda muafiyet ve erteleme” başlığı altında Erdoğan'a askerliğini yapmayanlara muafiyet tanıma yetkisi veriliyor. 

Söz konusu maddeye tepki gösteren İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, "Bunlar milis mi olacaklar? Olacaksa nerede kime karşı kullanılacaklar" ifadelerini kullandı.

Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada İçişleri Bakanı'nı konuk edecek Didem Arslan'a çağrıda bulunan Çıray, "Sn Arslan sorar mısınız; 45. Madde'nin 2. fıkrası ne anlama geliyor? Cumhurbaşkanınca gerekli görülen sahalar nereler? Gönüllü devlet görevi ne olabilir? Bunlar milis mi olacaklar? Olacaksa nerede kime karşı kullanılacaklar Bu kanun maddesi keyfilik ortaya çıkarmayacak mı" dedi.

http://www.krttv.com.tr/gundem/yeni-askerlik-sistemine-ilk-tepki-milis-mi-olacaklar-h4603.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Nagehan da andımızı faşist buldu! Boyalar bir bir dökülüyor! İtiraz edilen birçok ilçede sayım sonuçlandı! AKP'ye büyük şok Melih Gökçek’in lüks araçları satıldı! Ankara'da 9 kişinin öldüğü YHT faciasının şüphelilerine 'idari' ödül!