Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
03 Aralık 2018 ( 160 izlenme )
Reklamlar

"Yeni bir hortum operasyonuna hazırlanıyorlar!"

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Ucu TCMB Banknot Matbaası'na uzanabilcek bir hortum operasyonunu başlatmaya hazırlanıyorlar" ifadelerini kullandı.


Enflasyon rakamlarını değerlendiren CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Kendi alacağına böyle bir zam yapan devlet, emekçinin asgari ücretine ne kadar zam yapacak. Bekleyecek göreceğiz" ifadelerinde bulundu.

TBMM'ye asgari ücreti 2 bin 200 liraya çıkaracak kanun teklifini sunduklarını belirten Öztrak, teklifte asgari ücretten vergi alınmamasına ilişkin düzenlemenin de olduğunu belirtti.

"Yeni bir hortum operasyonuna hazırlanıyorlar" diyen Öztrak, sözlerine şöyle devam etti:

"Ucu TCMB Banknot Matbaası'na uzanabilcek bir hortum operasyonunu başlatmaya hazırlanıyorlar. Üç kamu bankası ve bir özel banka, ellerinde konut kredilerinden oluşan havuzu teminat göstererek ipoteğe dayalı kağıtlar ihraç edeceklermiş. Bankaların çıkardığı bu kağıtlar kalkınma ve yatırım bankası tarafından ihraç edilecek varlığa dayalı menkul kıymetlerle değiş tokuş edilecek böylece sorunlu krediler devlet eliyle sıfır riskli kamu kağıdı haline gelecekmiş. Düşük faiz nedeniyle ortaya çıkan zararlar bu yöntemle kapatılacakmış."

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/yeni-bir-hortum-operasyonuna-hazirlaniyorlar-215514h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Özel güvenlik, Nuriye ve Semih için eylem yapan öğretmeni neredeyse boğuyordu ! MHP Gn. Bşk. Yrd. Yaşar Yıldırım'dan skandal sözler 'CHP'nin asıl hedefi tek adam rejimini devirip demokrasi getirmek. Buna müsaade etmemek gerekir !' Millet İttifakı'na bir siyasi partiden daha 'destek' geldi! İptal oyu veren YSK üyesinin eşi AKP aday adayı çıktı!