Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
25 Ocak 2019 ( 97 izlenme )
Reklamlar

Yerli otomobil: Uganda 'güneş enerjili' ve 'elektrikli'den sonra yerli hibrit araçlar da üretti!

Doğu Afrika ülkesi Uganda, yerli ve milli imkanlarıyla ürettiği güneş enerjili otobüs ve elektrikli otomobilin ardından ilk hibrit aracını da test etti.


Hibrit Sedan araçların test sürüşleri başarıyla tamamlanırken kısa sürede seri üretime geçilmesi planlandı.

Kiira Motors şirketi, Afrika kıtasının ilk ilk güneş enerjili otobüsü ve elektrikli otomobilinden sonra üretmeyi başardığı hibrit araca “Kiira EVS” adını verdi.

Saatte yaklaşık 140 kilometre hıza çıkabilen araç, geniş iç dizaynı ve özgün tasarımıyla dikkati çekiyor.

Kiira EVS, ülkede geçen hafta tertip edilen Parlamento Haftası kapsamında çok sayıda üst düzey siyasetçi tarafından da test edildi.

Hükümetin ortak olduğu şirket yeni fabrikasını da açacak

Şirket, test sürüşlerinin ardından Uganda ordusuyla ülkenin Jinja Organize Sanayi Bölgesi'nde yeni bir araç fabrikası kurulmasına ilişkin de imza attı. Fabrikanın 2 bin kişiye istihdam sağlayacağı belirtildi.

Kiira Motors, Uganda hükümeti ve Makerere Üniversitesi tarafından işletiliyor.

İç yakımlı motor teknolojisiyle elektrikli motor teknolojisini bir araya getiren ve bu sayede karbondioksit salınımını düşüren, yakıt kullanımını daha etkin hale getiren hibrit araçlar ekolojik sürdürülebilirlik politikalarınca da destekleniyor.

https://tr.euronews.com/2019/01/21/yerli-ve-milli-otomobil-uganda-gunes-enerjili-ve-elektrikli-ve-yerli-hibrit-araclar-uretti

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İmamoğlu sözünü tuttu, israfı sergiliyor ! Binlerce kiralık araç Yenikapı Meydanına getirildi ! İktidar İstanbul için ‘kara gün’ akçesine göz dikti! Benzine büyük zam geliyor! Ve FETÖ'nün eteğinde yetişen Nurcu da sahneye çıktı! "Mustafa Kemal'i sevmiyorum"