Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
07 Şubat 2019 ( 107 izlenme )
Reklamlar

Yine AKP, yine rant kıyağı! Park ile konutun yeri değişti fiyatlar tavan yaptı!

AKP’li Üsküdar Belediyesi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Parsel bazlı plan değişikliklerine geçit vermeyeceğiz” açıklamasına rağmen Boğaziçi geri görümünde kalan 7.3 dönümlük arazide kişiye özel plan değişikliği yaptı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 31 Ocak 2019'da açıkladığı 11 maddelik seçim manifestosunun ilk sırasında yer alan “İstismara açık parsel bazlı plan değişikliklerine kesinlikle geçit vermeyeceğiz” vaadi, üzerinden birkaç gün geçmeden AKP'li Üsküdar Belediyesi tarafından delindi.

PLAN DEĞİŞTİ

Üsküdar Belediye Meclisi'nin 4 Şubat tarihli ilk bileşiminde Üsküdar Güzeltepe Mahallesi'nde Megeye Tekstil Sanayi ve Ticaret Şirketi'ne ait 7 bin 389 metrekarelik parselle ilgili düzenleme yapıldı. Üsküdar Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgeleri içinde kalan arazi 2016 yılında yapılan planlarda 4 kat yapılaşma koşullarından “konut+park+yol” olarak belirlenmişti.

4 Şubat 2019 tarihli meclis oturumunda oylanan komisyon raporunda, arazinin yapılanma koşulları aynen korunarak alanda dağınık şekilde planlanmış olan konut fonksiyonunun, yatırım ve kullanım açısından fonksiyon bütünlüğünün sağlanması için yeniden düzenlendiği belirtildi. Konut alanının optimum kullanımına yönelik olarak parselin doğusundaki 772 metrekarelik park ve 186 metrekarelik tescil dışı alanın tamamı, parselin batısında yer alan bin 619 metrekarelik konut fonksiyonunun yeri değiştirildi.

“ARAZİNİN DEĞERİ ARTTI”

Karara CHP grubu ret oyu verdi. CHP'li Meclis Üyesi Nezih Küçükerden, değişiklik ile kağıt üzerinde arsa sahibine artı bir imar hakkı verilmemiş gibi görünmesine rağmen parkın yeri değiştirilerek konut inşaatı yapılacak mükemmel bir alan yaratıldığını arazinin değerinin arttırıldığını söyledi. Yandaki parselin de aynı kişiye ait olduğunu ifade eden Küçükerden, “Yeşil alan yolun diğer tarafına taşınınca konut yapılacak iki parsel birleşmiş oluyor. Çok büyük alanda konut inşaatı yapılması sağlanacak” dedi. Bölgenin planlarının 2016 yılında yapıldığını hatırlatan Küçükerden, bu düzenlemenin o dönemde de yapılabileceğini söyledi.

https://www.sozcu.com.tr/2019/ekonomi/park-ile-konutun-yeri-degisti-fiyatlar-tavan-yapti-3410250/?fbclid=IwAR21OfIp_sF232NYvGYFEIX7hRNwffm8LPIxrt7TfSS2ksyZSFqFyk4eLpU

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Aliyev resmen duyurdu: "Karabağ’ın kalbi Şuşa kenti işgalden kurtarıldı!" Çanakkale Şehitleri Anıtı’nın mimarı Doğan Erginbaş vefat etti Göller Yöresi’nde 35 göl kurudu! Anket şirketi başkanı: AKP ve Erdoğan dönemi bitebilir