Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
22 Kasım 2020 ( 10 izlenme )
Reklamlar

Yoğun bakımda yer bulamayan hasta koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti!


Gaziantep'te koronavirüse yakalanan durumu ağır hastaların, özel ve devlet hastanelerinin yoğum bakım servislerinde yer bulamadığı ileri sürüldü. 94 yaşında Covid-19 teşhisli hasta Cemile Cansever'in, 5 gün yoğun bakım bekledikten sonra yaşamını yitirdiği belirtildi. Durumu ağır seyreden hasta için 5 gün boyunca tüm şehirde yoğun bakım servisinde yer bulunamadığı iddia edildi.94 yaşında Gaziantep’te özel bir bakımevinde kalan engelli Cemile Cansever’in 5 gün önce koronavirüse yakalandığı tespit edildi.  

Sözcü'den Mert Öz'ün haberine göre, Cansever, bir süre hastaneye götürülmeyerek bakımevinde tutuldu. Durumunun ağırlaştığı tespit edilince akşam saatlerinde 25 Aralık Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.  

YER OLMADIĞI İÇİN GÖZETİM ODASINA ALINDI  

Doktorlar, Cansever’in durumunun ağır olduğunu ve yoğun bakıma yatırılması gerektiğini söylediler. Ancak 25 Aralık Devlet Hastanesi’nin yoğun bakımında yer olmadığı için Cemile Cansever gözetim odasına alındı.  

Durumu kritik olan hasta tam 5 gün boyunca yoğun bakım bekledi, bugün yaşamını yitirdi.  

NE DEVLETTE, NE DE ÖZELDE YER VAR  

Cemile Cansever’in ailesi civardaki hastanelerde günlerce yoğun bakım arasa da sonuç alamadı. Gaziantep’te ne özel ne de devlet hastanesinin yoğun bakımında yer bulunamadı.  

SAĞLIK BAKANLIĞI TÜM ŞEHRİ TARADI, SONUÇ YOK    

Sağlık Bakanlığı, Cemile Cansever’e yoğun bakım arayışına, hastaneye kaldırılışının 2.gününde dahil oldu. Aileyle iletişime geçen Sağlık Bakanlığı görevlileri 112 aracılığıyla tüm şehirde yoğun bakım taraması başlattı.  

Gaziantep’te hiçbir hastanenin yoğun bakımında yer olmadığı aileye bildirildi. 5 gün boyunca aileyi ara ara bilgilendiren bakanlık görevlileri, yoğun bakımlarda yer bulunamadığını, bekleyişin devam ettiğini aileye hatırlattı.  

HASTALAR GÜNLERCE BEKLİYOR   

Öte yandan Gaziantep’te yoğum bakımların corona virüsü hastalarıyla dolup taştığı ileri sürüldü. Hastaların günlerce yoğun bakım servisinde yer bulamadığı belirtildi. Cemile Cansever gibi durumu ağır birçok hastanın yoğun bakım servisinde yer beklediği ifade edildi.


http://www.krttv.com.tr/gundem/yogun-bakimda-yer-bulamayan-hasta-koronavirus-nedeniyle-hayatini-h54905.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cihatçı çeteden itiraf: Yalnız Türkiye yardım ediyor, maaş ve silah alıyoruz! Açıkça "Erdoğan yargılansın" dediler! Erdoğan’ı sarsan anket! Seçim anketi yayınlandı İçişleri Bakanlığı’ndan maske, toplu ulaşım ve müzik yayını genelgesi