Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
30 Haziran 2020 ( 39 izlenme )
Reklamlar

Yoğun bakımdan çıksın diye 100 hayvan kesildi!


İsmailağa Cemaati, liderleri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun yoğun bakımdan çıkması için 100 büyükbaş hayvan kesti.


İsmailağa Cemaati'nin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun tedavisinin iyi yönde gitmesi için İsmailağa Cemaati içinden çıkan Fatih Medreseleri Vakfı 100 kurban kesti.

Odatv'nin haberine göre, ürkiye 50 kurban, Afrika'da da 50 kurbanın kesildiği öğrenildi. Türkiye'de bir kurban bedelinin ortalama 7 bin TL olduğu ileri sürülürken, Afrika'daki bir kurban bedelinin de 5 bin TL olduğu söylendi.

Kurbanların bedellerinin ise Fatih Medreseleri üyeleri ve aileleri tarafından karşılandığı ileri sürüldü.

Fatih Medreseleri Vakfı tarafından İsmailağa Cemaati mensuplarına gönderilen mesajda, "Efendi Hazretlerimizin sıhhat ve afiyeti için bir insan bedeli olan 100 büyükbaş hayvan kurban edilmesi kararlaştırılmıştır." denildi.

Açıklama yaptılar: "Allah'a adanmış bir hayat için 100 büyük baş kurban"

"Allah'a adanmış bir hayat için 100 büyük baş kurban

Doğumu yeryüzüne müjde ve şeref olan, çocukluğu ve gençliği de dahil bütün hayatını Allah için sarfeden ve hala sarfetmeye devam edeni milyonlarca insanın hafız olmasına, cennet lisanı Arapçayla beraber İslami ilimler öğrenmesine ve her şeyden önemlisi Allah ile tanışmasına vesile olan, Rasulullahsız nefes bile alıp vermeyecek derece sünneti seniyyeyi yaşayan ve yaşatan, binlerce ehli sünnet alim ve Allah dostu tarafından asrımızın Müceddidi seçilen, Sultanımız Mahmut Efendi Hazretlerimizin tam manasıyla sağlık, sıhhat ve afiyetine kavuşmasına bedel olması niyetiyle bütün ihvanımız ve sevenleri adına 100 büyük baş kurban kesiyoruz.

Rabbimizden niyetimizi ve kurbanlarımızı kabul buyurmasını, en kısa zamanda Mahmut Efendi Hazretlerimize tam manasıyla daimi şifalar ikram buyurmasını temenni ediyoruz."

https://halktv.com.tr/gundem/yogun-bakimdan-ciksin-diye-100-hayvan-kesildi-428405h

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rezalet ki ne Rezalet ! AKP'li Belediye Başkanı 23 Nisan'ı bakın nasıl kutladı ! Konya'da karantina altındaki umreciler olay çıkarıp polisle arbade yaşarken, polislerin yüzlerine doğru tükürüyorlar ! İstanbul'dan Konya'ya otobüsle giden kadında korona çıktı: 50 yolcu aranıyor! AKP'li AKP'liye bunu yapar mı?