Home
24 Mart 2023 ( 27 izlenme )
Reklamlar

YÖK’e “Erdoğan’ın diplomasını paylaşın” dilekçesi


İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray, üçüncü kez cumhurbaşkanlığına aday olan Erdoğan’ın üniversite diplomasının kamuoyuyla paylaşılması için YÖK’e dilekçe verdi.


14 Mayıs'ta yapılacak seçimler öncesinde ‘diploma' tartışmaları başladı. Eski YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, görevi süresince Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üniversite diplomasını araştırdığını ancak bulamadığını söyledi.

ESKİ YÖK BAŞKANI ÇOK ARAŞTIRMIŞ AMA BULAMAMIŞ

İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray, eski YÖK Başkanı Özcan'ın basına yansıyan sözleri üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın üniversite diplomasının kamuoyu ile paylaşılması için YÖK'e dilekçe verdi.

Aytun Çıray, 11 Aralık 200711 Aralık 2011 tarihleri arasında YÖK Başkanlığı görevini yürüten Prof. Özcan'ın, “Görev süresince Erdoğan'ın diplomasını çok araştırdığına ve bulamadığına” yönelik sözlerinin basına yansıdığına dikkat çekerek, YÖK'ün Anayasal bir kuruluş olduğuna ve üniversite diplomalarının YÖK kayıtlarında bulunduğuna işaret etti.

YÖK'e dilekçe veren Çıray şaibelerin ortadan kalkması amacıyla Recep Tayyip Erdoğan'ın üniversite diplomasının kamuoyu ile paylaşılmasını istedi.

Çıray Yükseköğretim Kurulu'na (YÖK) verdiği dilekçesinde “Seçimlere şaibe bulaşmaması, kamu düzeni ve hukuki güvenliğin tesisi açısından 2023 yılı Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı adaylığı başvurusunda bulunan sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 101'inci maddesinde belirtildiği şekilde yükseköğrenim yapmış olduğunu gösteren bir üniversite diplomasına sahip bulunup bulunmadığı hususunun, varsa diploma örneği de kamuoyuyla paylaşılmak suretiyle bildirilmesini rica ederim” ifadelerini kullandı.

YÖK’e “Erdoğan’ın diplomasını paylaşın” dilekçesi

FATİH PORTAKAL SÖZCÜ TV’DE ÇAĞRI YAPMIŞTI

Daha önce üniversite diplomasının sahte olduğu iddiasıyla suç duyurusunda bulunulan Erdoğan’la ilgili SÖZCÜ TV anchormani Fatih Portakal da çağrıda bulunmuştu. Sözcü TV Ana Haber’de İletişim Başkanı Fahrettin Altun’a seslenen Fatih Portakal, “Erdoğan'ın diploması da merak ediliyor. Eğer Cumhurbaşkanıysanız üniversite diplomanız da olması gerekiyor. Sayın Fahrettin Bey, en azından bu seçimde şu diplomayı gösterin” demişti.

Sözcü

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yatırımcının terk ettiği Türkiye için Financial Times’ten 14 Mayıs analizi TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, TRT ve TÜRKSAT'tan çift maaş aldığını açıkladı! İşte Eren'in aldığı maaşın toplamı Şanlıurfa'da 96 ev karantina altına alındı! AKP’li bakanlara, depremzedelerden tepki! 'Yüzünüz varsa gelmeyin! İşinize gelmeyince ayıp oluyor!'