Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
11 Haziran 2019 ( 66 izlenme )
Reklamlar

YSK kararını verdi! AKP’nin Kadıköy’deki afişi kaldırılacak!


Kadıköy İlçe Seçim Kurulu, vapur iskelesine asılan dev Binali Yıldırım pankartının kaldırılması yönünde karar verdi.İstanbul Kadıköy’deki vapur iskelesine asılan üzerinde “Deniz hatları aktarmalarda ücretsiz. Biz yaptık yine biz yaparız” yazan ve Binali Yıldırım ile AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğrafının olduğu dev pankart için CHP Kadıköy İlçe Başkanlığı tarafından İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na yapılan başvuru sonucunda pankartın kaldırılması kararı alındı.

FOTO:SÖZCÜ

İlçe Seçim Kurulu tarafından başvuruya verilen yanıtta “Toplu taşıma amacıyla kamu hizmetlerinde kullanılan hava, kara, deniz ve raylı sistem taşıtlarında yer alan reklam yerleri ve araçlarında siyasi propaganda içeren yayın yapılamayacağına, Kadıköy-Eminönü vapur iskelesi önündeki ilan ve reklam yerlerinde asılı bulunan siyasi parti afiş ve pankartların kaldırılmasına karar verildi” ifadeleri kullanıldı.

KAFTANCIOĞLU TWITTER’DAN DUYURDU

Kararı, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, sosyal medya hesabından duyurdu. Kaftancıoğlu şunları yazdı: “Kampanya süresince kamu binaları ve kanunen görsel kullanımının yasak olduğu yerleri fütursuzca kullananlar hakkında şikayetlerimiz sonucu kararlar alınıyor. Uygulanıp uygulanmadığının da takipçisi olacağız.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Öğrenci yurtlarına Diyanet çıkarması! Binali Yıldırım’dan canlı yayında büyük hata ! Kâğıtta İzmir yazıyor ! Çorum Şeker Fabrikası satışında 10 TIR’lık skandal! 'Eski bir Atatürk düşmanıydım, tarih kitaplarını okudukça, din yüzünden insanları sömürüp, binlerce insanı birbirine kırdıran Müslüman’ları okudukça Atatürk’e rahmet okudum !'