Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
02 Haziran 2018 ( 93 izlenme )
Reklamlar

YSK sistemi açtı! Nerede oy kullanacağınızı hemen öğrenebilirsiniz!

Seçmenler, YSK’nın internet sitesinden hangi sandıkta oy kullanacaklarını öğrenebilecek. YSK, seçmenlerin nerede oy kullanacağını öğrenebilmeleri için sorgulama sayfasını hizmete açtı. Seçmen kağıdı ellerine ulaşmayan vatandaşlar, nerede oy kullanacağını YSK’nın internet sitesinde öğrenebiliyor.


Üzerinde T.C. kimlik numarası olmayan bir kimlik belgesi ibraz eden seçmenin oy kullanabilmesi için bu belgelerin yanında seçmen bilgi kağıdını veya T.C. kimliğini ispata elverişli bir belgeyi de ibraz etmesi şart olacak.

Bu uygulama ile yurt içinde ikamet ediyorsanız seçmen kaydınızı sorgulayabilir, aynı hanede ve aynı binada oturan seçmenleri görüntüleyebilirsiniz. Sandık atamalarından sonra nerede oy kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

Eğer yurt dışında ikamet ediyorsanız, yurt dışı seçmen kütüğünde kayıtlı olup olmadığınızı sorgulayabilir; dış temsilciliklerdeki oy kullanma tarih aralığı ve oy kullanacak yer bilgileri ile oy kullanılacak gümrük kapılarını öğrenebilirsiniz.

Öte yandan uygulamamızı mobil cihaz veya tabletinizin uyumlu olduğu işletim sistemi bağlantısına tıklayarak indirebilir ve hizmetimizden yararlanabilirsiniz.


NEREDE OY KULLANACAĞINIZI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/ysk-sistemi-acti-nerede-oy-kullanacaginizi-hemen-ogrenebilirsiniz-h95692.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İnce'den İBB adaylığı açıklaması Ekrem İmamoğlu Cemevi’nde: Alevilere borcumuzu ödeyeceğiz 696 sayılı KHK'nın çıkmasının ardından ortaya çıkan bu 'HÖH'çüler kimdir ? Zarrab'a KHK zırhı! Manidar zamanlama!