Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
05 Aralık 2017 ( 179 izlenme )
Reklamlar

Zarrab'la ilgili merak edilen 5 ilginç ifade

Amerika Birleşik Devleti’nde devam eden Zarrab’ın tanık olduğu davayı basın mensupları yakından takip ediyor. İşte ayrıntılar;

New York Times Gazetesi  adliye muhabiri İranlı iş adamı Reza Zarrab’ın ifadelerinde en ilginç 5 noktayı kaleme aldı.

ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarını yasa dışı yollarla delmekle suçlanan eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın yargılandığı davada suçunu kabul eden ve tanık olan Zarrab tanık ifadesine kaldığı yerden devam ediyor.

New York Times’ın adliye muhabiri Benjamin Weiser, sosyal medya hesabı üzerinden duruşma öncesinde Zarrab'ın ifadelerinden kendisine en ilginç gelen yerleri yazdı.

“Şimdi Reza Zarrab’ın geçen hafta mahkemede verdiği ifadeden bana en ilginç gelen yerleri paylaşacağım illa ki söylediği en önemli şeyler değil bunlar benim en ilginç bulduklarım” diyen Weiser şu tweetleri attı:

‘FBI’A NEDEN YALAN SÖYLEDİ?’

“1/5 Kendi ifadesiyle: Zarrab’ın geçen haftaki ifadesinin en ilginç yerlerinden bazıları: Tutuklandıktan sonra FBI’a neden yalan söylediği konusunda: “Ne ile karşı karşıya olduğumu bilmiyordum ve uzun bir yolculuktan sonra şoke olmuştum ve… doğru yanıtları veremedim. Korkmuştum.”

‘NEDEN İTİRAFÇI OLDU?’

“2/5: Kendi ifadesiyle: Neden Amerikalı savcılarla işbirliği yapmayı kabul ettiği konusunda: İşbirliği yapmak, sorumluluğu kabul etmenin ve cezaevinden çıkmanın en hızlı yoluydu.”

‘ÇAĞLAYAN’LA NASIL TANIŞTI?’

“3/5: Kendi ifadesiyle: Türkiye’nin eski ekonomi bakanı Zafer Çağlayan’la nasıl tanıştığı konusunda: Bizim ailecek gittiğimiz balıkçıya o da gidiyordu. Birbirimizi gördük ve orada tanıştık.”

‘MİLYAR NE?’

“4/5: Kendi ifadesiyle: Çevirdiği dolap sırasında Halkbank’tan ne kadar para çektiği konusunda: “Birkaç milyar.” Yargıç Berman, “Milyar ne? Euro? Dolar?” diye sordu. Zarrab şu yanıtı verdi: Euro alımı.”

‘SÜLEYMAN ASLAN NEDEN RÜŞVET İSTEDİ?’

“5/5: Kendi ifadesiyle: Halkbank genel müdürü Süleyman Aslan’ın niçin kârdan pay istediğini söylediği konusunda: Büyük bir risk alıyordu ve bu konuda rahatsız hissediyordu. Bir şekilde kendi geleceğini garanti altına almak istedi.”

https://www.siyasetcafe.com/zarrabla-ilgili-merak-edilen-5-ilginc-ifade-27723h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP’lileri şeker korkusu sardı! Yandaş Yeniakit'çi 'Peygambere iftira atıyorsunuz' dedi, hadis doğru çıkınca bakın nasıl kıvırdı ! Eğitim bunlara emanet ! Öğretmen öğrencilerini kıbleye çevirip 'zemzem suyu' içirdi ! Kimin doları var?