Anasayfa1
31 Mart 2022 ( 41 izlenme )
Reklamlar

Zeytin ağaçlarını kesmeye gelenlere böyle feryat etti! "Vatanımızı savunmak ayıp mı, günah mı?"


Muğla İkizköy’de LimakYK Enerji ortaklığının kamulaştırılmış alanda sökmeye çalıştığı zeytinlere karşı bölge halkı karşı çıktı.

Oda Tv'den İbrahim Gündüz'ün haberine göre Maden Yönetmeliği’nde yapılan değişiklik ile zeytinlik alanların madencilik faaliyetlerine açılmasının ardından Muğla İkizköy’de YK Enerji ve Limak, Işıkdere bölgesindeki zeytin ağaçlarını sökmeye başladı. Yaşanan olayın duyulmasının ardından bölge halkı ve çevreciler zeytinlikleri korumak için bölgeye geldi.

Zeytinliklerin sökümünü engellemek isteyen bölge halkına müdahalede bulunan şirketin özel güvenlikleri, çok sayıda kişiyi darp etti.

Olay yerine gelen jandarma ekipleri ise sökümü durdurmak isteyen çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar arasında EMEP İl Başkanı Nuri Alikoç ve TİP Muğla İl Başkanı Volkan Çetin’in de olduğu belirtildi. Öte yandan bölgede 8090 yaşında olduğu tahmin edilen yaklaşık 30 ağacın tahrip edildiği belirtildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İlker Başbuğ’a 3 yıla kadar hapis istemi CHP’den Ankara kulislerini karıştıracak FETÖ raporu! Son seçimi bilen ORC, İstanbul anketinin genel sonucunu paylaştı! AK Parti ile CHP arasında 5,1 puan fark var Ve Demirören'le Türkiye'de kumar artık serbest!