Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
14 Ocak 2021 ( 6 izlenme )
Reklamlar

Zübeyde Hanım vefatının 98. yılında anıldı


Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım, vefatının 98. yılında İzmir'deki kabri başında anıldı.Törende, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, resmi kurum ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, Karşıyaka ilçesindeki anıt mezara çelenk ve çiçek bıraktı.

Programa katılan çok sayıda kadın da anıt mezara karanfil sundu.

Aylin Nazlıaka, Zübeyde Hanım'ın bu dünyadan bedenen ayrılsa da ölümsüz bir şahsiyet olduğunu kaydetti.

Zübeyde Hanım'ın zor bir hayatı olduğunu belirten Nazlıaka, "Sıra dışı bir insandı. Örneğin okuma yazma oranının çok düşük olduğu bir dönemde okuma yazma öğrendi. Her daim dünyayı, olup bitenleri yakından takip eden kişiydi. Etrafındaki gelişmelere karşı çok duyarlıydı. Ülkemize ve dünyaya yön veren bir lideri yetiştirdi." dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise İzmir'in İstiklal Mücadelesi'nde çok önemli bir yere sahip olduğunu anımsatarak, "İzmir, kuruluşun ve kurtuluşun şehridir. İzmirliler bu şanlı tarihinden hep onur ve gurur duymuşlardır. Bu onurlarından biri de Mustafa Kemal Atatürk'ün, annesi Zübeyde Hanım'ı Karşıyaka'ya emanet etmiş olmasıdır." ifadelerini kullandı.

http://www.krttv.com.tr/gundem/zubeyde-hanim-vefatinin-98-yilinda-anildi-h61026.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP döneminde eğitime ayrılan bütçe yüzde 75 azaldı: Aslan payı din eğitiminin Sahte şeyhten iğrenç talep! 'Bizim yakalayıp attığımız FETÖ'cüleri AKP üst düzeyde görevlendirdi!' Atatürk yeniden İBB'de: Yaşa Mustafa Kemal Paşa!